Zimski športi

Hofer najhitrejši v sprintu v Östersundu, Fak 32.

Östersund, 19. 03. 2021 17.00 |

Lukas Hofer iz Italije je zmagal na finalu svetovnega pokala biatlonske sezone v Östersundu na Švedskem. V sprintu na 10 km je bil drugi domačin Sebastian Samuelsson s štirimi sekundami zaostanka, tretji pa Norvežan Tarjei Boe (+14,4), vsi brez zgrešenega strela. Najboljši v slovenski reprezentanci je bil Jakov Fak na 32. mestu (1:30,1/1).

Jakov Fak je za las zaostal za trideseterico.
Jakov Fak je za las zaostal za trideseterico. FOTO: Damjan Žibert

Miha Dovžan je bil 53. (2:13,7/1), Rok Tršan 60. (2:26,5/1), Alex Cisar pa 69. (2:37,6/1) med 102 tekmovalcema. Sedmo mesto je zasedel vodilni v pokalu Norvežan Johannes Thingnes Boe.

Rojakinja slednjega Tiril Eckhoff je pred tem zmagala na 7,5 km in še povečala vodstvo v skupnem seštevku zime. Po enem zgrešenem strelu je za 2,5 sekunde ugnala Italijanko Dorotheo Wierer (brez zgrešenih strelov), tretja je bila Norvežanka Ingrid Landmark Tandrevold (+6,7/0).

Najboljša Slovenka je bila Polona Klemenčič na 75. mestu (+2:17,4/3), Živa Klemenčič je končala na 80. mestu (+2:28,5/3), Nina Zadravec pa na 99. (3:39,5/3) med 102 tekmovalkama na startnem seznamu.