Zimski športi

Ljubljanski hokejisti na drugi tekmi povsem nadigrali Pustertal, rezultat pa 6:2

Ljubljana, 27. 02. 2024 20.01 |

Nina Mihalič
0

Ljubljanski hokejisti so se v domači Hali Tivoli pomerili z italijanskim Pustertalom. Prva tekma dodatnih kvalifikacij za končnico ICEHL se je končala v prid Italijanov (3:0), tokrat pa so bili uspešnejši domači. Čeprav so gostje prvi zadeli že kmalu na začetku tekme, so Ljubljančani izenačili že v prvi tretjini. V 18. minuti je bil uspešen Mahkovec. Do konca tekme so domači hokejisti dodobra napolnili mrežo nasprotnika, končni rezultat je namreč kazal 6:2 (1:1, 3:0, 2:1). Odločilna tekma, ki zmagovalca pelje v četrtfinale tega tekmovanja, bo na sporedu že v četrtek.

Prvi so na srečanju v ljubljanski Hali Tivoli zadeli gostje. Že v osmi minuti tekme je bil uspešen Daniel Catenacci. Ljubljančani so kaj kmalu izid poravnali, v 18. minuti je plošček v mrežo poslal Marcel Mahkovec. Isti hokejist je bil uspešen tudi v drugi tretjini, za vodstvo domačih 2:1 je zadel v 27. minuti. Druga tretjina je bila v nadaljevanju povsem na strani ljubljanskih hokejistov, v 32. minuti je za povečanje vodstva na 3:1 poskrbel Nik Simšič, v 35. pa je bil natančen še Ville Leskinen (4:1). V začetku zadnje tretjine so gostje iz Italije zmanjšali zaostanek na 4:2, v 42. minuti je bil uspešen David Morley, in tako poskrbeli za napeto končnico tekme. Ko se je zdelo, da je tekma že odločena v korist Ljubljančanov, so ti zmago potrdili še z dvema zadetkoma v izdihljajih tekme in še bolj razveselili številno občinstvo. Miha Zajc je bil uspešen v 59., Jaka Sodja pa v zadnji minuti srečanja. Ljubljančani so s prepričljivo zmago tako ohranili upanje na končnico tekmovanja.

Odločilna tretja tekma za vstop v četrtfinale tega tekmovanja bo v četrtek v Italiji. Končnica lige ICE pa se bo začela v nedeljo. Prvi si bodo tekmeca izbrali hokejisti KAC-a, ki so redni del zaključili na prvem mestu. Drugi bodo hokejisti Fehervarja, tretji pa Salzburžani. Igralo se bo na štiri dobljene tekme.

V rednem delu tekmovanja je tri izmed štirih tekem dobila Olimpija, ki je bila oktobra boljša s 4:2, novembra s 6:3 in konec januarja s 4:3, Pustertal pa je edino tekmo dobil na začetku januarja s 6:3.