Zimski športi

Ilka Štuhec četrta v Crans Montani

Crans Montana, 16. 02. 2019 12.33 |

Ilka Štuhec je po kratkem postanku v Mariboru že na prizorišču naslednjih tekem svetovnega pokala v Crans Montani. Svetovna smukaška prvakinja je kot kaže zadržala dobro formo, saj je nastopila na tekmi in zasedla četrto mesto.

Ilka Štuhec ima po uspešnem nastopu na svetovnem prvenstvu in osvojeni zlati smukaški medalji še kar nekaj visokih ciljev v sezoni. Mariborčanka želi ohraniti vrhunsko pripravljenost in ostati v tekmovalnem ritmu za nadaljevanje sezone svetovnega pokala. Zato je tudi nastopila na smukaški tekmi evropskega pokala v švicarski Crans Montani in dosegla četrti čas, so sporočili s Smučarske zveze Slovenije (SZS).

Štuhčeva je zaostala je le za tremi Avstrijkami, za zmagovalko Elisabeth Reisinger je zaostala 46 stotink, druga je bila danes Nina Ortlieb, tretja pa Ariane Raedler. Razlike med tekmovalkami so bile zelo majhne, saj se jih je kar enajst uvrstilo znotraj ene sekunde, k tesnim odločitvam pa je pripomogla sorazmerno kratka proga, saj je zmagovalka postavila čas 1:13:41.