Zimski športi

Jerneja Brecl bronasta na mladinskem SP

Lahti, 11. 02. 2021 11.29 |

Jerneja Brecl je osvojila bronasto kolajno na mladinskem svetovnem prvenstvu v Lahtiju v tekmi smučarskih skakalk. Devetnajstletna Breclova je na preteklih prvenstvih že osvojila kolajne na ekipnih tekmah. To je njena prva posamična.

Jerneja Brecl (na fotografiji) med nastopom na SP v Seefeldu leta 2019
Jerneja Brecl (na fotografiji) med nastopom na SP v Seefeldu leta 2019 FOTO: AP

Štiri Slovenke so se zanesljivo prebile v finalno serijo, Jerneja Brecl pa se zasluženo veseli bronaste kolajne. Po prvi seriji je bila z 89 metri in 103,1 točke na 4. mestu, v finalu pa je skočila 91,5 metra in z drugo oceno serije skupno zbrala 213,0 točke, kar jo je popeljalo na končno tretje mesto ter do njenega prvega posamičnega odličja na mladinskem svetovnem prvenstvu.

Zelo prepričljivo je naslov osvojila nizkorasla Norvežanka Thea Minyan Bjoerseth z 98 in 92 metri ter 239,0 točke, druga je bila Francozinja Josephine Pagnier z 90 in 91 metri ter 218,5 točke. Nika Prevc je zasedla 11. mesto, Jerneja Repinc Zupančič je bila 13., Katra Komar pa je končala na 25. mestu.

Breclova je osvojila peto posamično bronasto kolajno slovenskih skakalk. Edina, ki je osvojila naslov prvakinje, je bila leta 2018 Nika Križnar. Zaradi neugodnih vremenskih razmer na Finskem so organizatorji tekmo smučark skakalk prestavili na četrtek zjutraj z začetkom ob 8.55. Zvečer bo na sporedu še posamična tekma mladincev, v petek pa obe ekipni preizkušnji.