Železarji zmagovito začeli novo koledarsko leto

Jesenice, 04. 01. 2022 22.28 |

STA, M.J.
0

Hokejisti Sija Acronija Jesenic so dobili prvo tekmo v novem letu. V Alpski ligi so v Vipitenu v gosteh premagali ekipo Wipptal Broncos s 5:2. Jeseničani bi novo koledarsko leto morali začeti v ponedeljek, a je prvo gostovanje pri Fassi zaradi okužb v domači ekipi odpadlo. Tokrat pa so se železarji odpravili na gostovanje na Južno Tirolsko in leto začeli tako, kot so končali prejšnjega - z zmago.

Nik Zupančič
Nik Zupančič FOTO: Damjan Žibert

Jeseničani so niz uspehov tako podaljšali na osem, zadnji poraz so doživeli 26. novembra lani, skupno pa v celotni sezoni le tri. Na prvem mestu imajo zdaj že 68 točk, 15 več kot Asiago, ki pa ima dve tekmi manj. Železarji so tokrat, potem ko so se na zadnjih dveh tekmah po slabšem začetku morali reševati ob koncu, že začeli bolje. Prvi gol je v šesti minuti dosegel Nejc Stojan, do polovice tekme pa so nato Luka Ulamec, Eetu Elo in Eric Pance poskrbeli za trdno vodstvo s 4:1. Na začetku zadnjega dela so sicer domači znižali, toda zadetek Saša Rajsarja z igralcem več deset minut pred koncem je razblinil vse dvome o zmagovalcu.

Prvo domačo tekmo bodo Jeseničani igrali v četrtek, ko bodo v Podmežakli gostili Cortino.