Zimski športi

Železarji v zadnji tretjini do zmage

Jesenice, 03. 02. 2022 20.14 |

Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v tretji tekmi drugega dela tekmovanja v Alpski ligi premagali Ritten s 3:1. Železarji so na prejšnji tekmi po 11 zaporednih zmagah doživeli poraz, ko jih je v drugi tekmi drugega dela najboljših šestih s 4:1 premagal Asiago. A so se Jeseničani danes vrnili na zmagoviti tir, čeprav so se v tekmi dveh preobratov morali kar potruditi za nove tri točke.

Jeseničani so slavili na tekmi preobratov.
Jeseničani so slavili na tekmi preobratov. FOTO: HDD Jesenice

Asiago je Jeseničane premagal po skoraj dveh mesecih samih zmag, danes pa so železarji dobro začeli. V osmi minuti je zadel Eetu Elo, toda to je bil za dolgo časa edini zadetek domačih. V izenačenem dvoboju so namreč gostje v drugi tretjini poskrbeli najprej za izenačenje, potem pa še za vodstvo v 37. minuti. A zadnjo besedo so le imeli domači. Najprej je v 43. minuti v polno zadel Patrik Rajsar, za preobrat pa je bil nato v 48. uspešen še Luka Ulamec. Gostje so ob koncu sicer skušali brez vratarja priti vsaj do podaljška, a kljub igralcu več v polju niso več premagali domačega vratarja Oscarja Fröberga, ki je tekmo končal pri 32 obrambah.

V skupini master v Alpski ligi igra šest najboljših ekip rednega dela, štiri si bodo že zagotovile končnico, preostali dve bosta imeli to možnost v dodatnih kvalifikacijah proti ekipam, ki so bile po rednem delu slabše uvrščene.

Naslednja tekma Jeseničane čaka v soboto, ko bodo gostovali pri Lustenauu.