Zimski športi

Johannes Thingnes Boe najboljši v zasledovanju, Fak 24.

Nove Mesto, 22. 12. 2018 15.51 |

Norveški biatlonec Johannes Thingnes Boe je zmagovalec zasledovalne tekme za svetovni pokal v češkem Novem Mestu. Po 12,5 kilometra in štirih strelskih postankih je za 6,2 sekunde ugnal Rusa Aleksandra Loginova in za 23,9 sekunde brata Tarjeija Boeja. Jakov Fak je bil s šestimi zgrešenimi streli 24.

Jakov Fak
Jakov Fak FOTO: Damjan Žibert

Vodilni v skupnem seštevku Johannes Thingnes Boe, zmagovalec četrtkovega sprinta na Moravskem, je na strelišču pustil štiri nepokrite tarče, enako tudi Aleksander Loginov, na koncu ju je ločilo 6,2 sekunde. Tarjei Boe je zgrešil enkrat. Na četrtem mestu je končal Francoz Simon Desthieux z dvema zgrešenima streloma in 29,2 sekunde zaostanka. Za njim je na petem mestu končal zadnji zmagovalec svetovnega pokala Francoz Martin Fourcade, ki je bil 100-odstoten na strelskih postankih, in močno napredoval s 43. mesta po sprintu. Na koncu je zaostal 57,3 sekunde. Izvrstno je šlo tudi Švedu Sebastianu Samuelssonu, ki je z 52. mesta po sprintu napredoval na 10., čeprav je zgrešil dvakrat.

Od dveh Slovencev na zasledovalni tekmi je najvišje končal Jakov Fak. Zgrešil je kar šestkrat, za zmagovalcem je zaostal 2:53,5 minute. Fak je imel 11. čas teka.

Miha Dovžan je s petimi streli mimo in zaostankom 4:16,3 minute osvojil 38. mesto. Izkazal pa se je s sedmim časom streljanja.

1. Johannes Thingnes Boe (Nor)          31:59,0/4