Zimski športi

Johaugovi 10-kilometrska tekma, Lampičeva 23.

Otepää, 20. 01. 2019 10.55 |

Norveška smučarska tekačica Therese Johaug je zmagovalka 10-kilometrske tekme v klasični tehniki za svetovni pokal v Otepääju. Za 48,4 sekunde je prehitela Švedinjo Ebbo Andersson in za 56,7 sekunde Rusinjo Natalijo Neprjajevo. Boljša od dveh Slovenk na startu je bila Anamarija Lampič na 23. mestu.

Anamarija Lampič.
Anamarija Lampič. FOTO: Stanko Gruden/STA

Anamarija Lampič je za zmagovalko zaostala 2:56,7 minute. Katja Višnar je z zaostankom 5:50,4 minute zasedla 51. mesto. Na petem mestu je končala vodilna v skupnem seštevku svetovnega pokala Norvežanka Ingvild Flugstad Oestberg, pred njo je danes končala še Švedinja Charlotte Kalla.

1. Therese Johaug (Nor) 21:56,9 sekunde