Zimski športi

Košir na Kitajskem ni ponovil uspeha iz Pjongčanga

Secret Garden, 24. 02. 2019 08.44 |

Žan Košir na tekmi paralelnega slaloma za svetovni pokal v kitajskem Secret Gardnu ni uspel ponoviti predstave iz Pjongčanga, kjer je zmagal. Nekdanji olimpijski podprvak v omenjeni disciplini je tokrat nastope zaključil že v osmini finala. Olimpijsko prizorišče sicer slovenski deskarji zapuščajo zadovoljni, saj je Tim Mastnak zmagal na paralelnem veleslalomu.

Žan Košir je izpadel na prvi stopnički izločilnih bojev.
Žan Košir je izpadel na prvi stopnički izločilnih bojev. FOTO: Damjan Žibert

Slovenski deskar na snegu Žan Košir se je na tekmi za svetovni pokal v paralelnem slalomu v Secret Gardnu na Kitajskem, kjer bodo prihodnje zimske olimpijske igre, edini od Slovencev uvrstil v izločilne boje. Tam je izpadel že v osmini finala in osvojil 15. mesto. Zmagala sta Italijan Daniele Bagozza in Kitajka Naiying Gong.

Žan Košir je bil v kvalifikacijah 16. Najhitrejši je bil Rus Dimitrij Loginov, ta je tudi izločil Koširja v osmini finala, ko ga je ugnal za 1,57 sekunde. Loginov se je nato prebil vse do velikega finala, kjer pa je bil v boju proti Bagozzi diskvalificiran.

Tim Mastnak, zmagovalec sobotnega paralelnega veleslaloma, je kvalifikacije končal na 17. mestu, kjer je nastop zaključila tudi Glorija Motnik, ki je bila 23.