Zenhäusern presenetljivi slalomski zmagovalec, Hadalin 21.

Kranjska Gora, 10. 03. 2019 10.28 |

T.Š./M.J./M.F.
5

V Kranjski Gori je bil v okviru 58. Pokala Vitranc po veleslalomu na sporedu še slalomska preizkušnja. Zmagovalec veleslaloma Norvežan Henrik Kristoffersen je vodil po prvi vožnji, na koncu je bil drugi, zmagal pa je Švicar Ramon Zenhäusern. Slovenski slalomski adut Štefan Hadalin je zasedel 21. mesto.

Ramon Zenhäusern FOTO: Damjan Žibert

Sobotni veleslalom za točke svetovnega pokala v Kranjski Gori je dobil Norvežan Henrik Kristoffersen, ki je vodil tudi po prvi slalomski vožnji na podkorenski strmini. Za Kristoffersenom je najmanj zaostal Italijan Manfred Moelgg (+0,57), tretji je bil Alexis Pinturault (+0,62). Eden od favoritov za zmago, Avstrijec Marcel Hirscher, ni bil povsem na vrhu, zasedal je šesto mesto z 81 stotinkami zaostanka za vodilnim.

V drugi vožnji sta Pinturault in Moelgg ostala brez stopničk, velik skok pa je uspel Švicarju Ramonu Zenhaüsernu, iz sedmega mesta po prvi vožnji se je na koncu prebil do prvega mesta in zmagel. Kristoffersen je bil drugi (+1.15), Hirscher pa se je uvrstil na stopničke kot tretji (+1.17). Hirscher je tako potrdil že osmi veliki kristalni globus, saj ima nedosegljivo točkovno prednost pred Pinturaultom v skupnem seštevku svetovnega pokala pred finalom sezone. Zadovoljen je tudi Kristoffersen, saj je z zmago in drugim mestom postal letošnji skupni zmagovalec 58. Pokala Vitranc.

Štefan Hadalin
Štefan Hadalin FOTO: Damjan Žibert

Na startni listi je bilo kar 78 smučarjev, tudi šest Slovencev: Štefan Hadalin, Žan Kranjec, Jakob Špik, Aljaž Dvornik, Tijan Marovt in Borut Božič. Prvi slovenski adut, 23-letni Vrhničan Hadalin se s startno številko 18 na precej mehki progi na prvi progi ni najbolje znašel, po prvi vožnji je zasedel 17. mesto (+2,63), v drugi vožnji je zdrsnil za štiri mesta in zasedel 21. položaj (+3.57).

"Dve podpovprečni vožnji izvedbeno gledano, nisem najbolj zadovoljen. Kot ste omenili, v obeh spodnjih sektorjih sem izgubil veliko. Mislim, da je to malo tudi posledica utrujenosti, ki me načenja, ne samo fizične tudi psihične, ker je bila sezona zame uspešna, tudi polna vzponov in padcev in to mi je pobralo tudi veliko moči. Na to se bom moral navaditi. Je pa ta sezona lahko tudi ena dobra šola za naprej," je za STA dejal najboljši slovenski slalomist.

Kranjec je za desetinko sekunde zgrešil najboljšo trideseterico (+3,90) na 33. mestu. Tudi ostali Slovenci so ostali praznih rok, Špik je zasedel 42. mesto (+4,53), Dvornik 46. (+4,92), Marovt 52. (+6,89), Božič pa je odstopil.

Na finalu sezone pet Slovencev
Na finalu v Andori bodo nastopili Klemen Kosi in Boštjan Kline v superveleslalomu, Žan Kranjec in Meta Hrovat v veleslalomu ter Štefan Hadalin v slalomu. Kosi in Kline sta si superveleslalomski finale zagotovila kot 24. in 25. v seštevku discipline. Kranjec kot šesti najboljši veleslalomist sezone, Hadalin pa je na 18. mestu v slalomskem seštevku svetovnega pokala.

1. Ramon Zenhäusern (Švi)              1:39,54        51,97 47,57
 2. Henrik Kristoffersen (Nor)          1:40,69 +01,15 51,07 49,62
 3. Marcel Hirscher (Avt)               1:40,71 +01,17 51,88 48,83
 4. Manuel Feller (Avt)                 1:40,77 +01,23 52,04 48,73
 5. Daniel Yule (Švi)                   1:41,06 +01,52 51,71 49,35
 6. Manfred Mölgg (Ita)                 1:41,39 +01,85 51,64 49,75
 7. Alexis Pinturault (Fra)             1:41,45 +01,91 51,69 49,76
 8. Andre Myhrer (Šve)                  1:41,56 +02,02 51,86 49,70