Zimski športi

Lampičeva 11., zmaga Rusinji

Ženeva, 13. 03. 2021 16.16 |

Rusinja Julija Stupak je zmagala na predzadnji tekmi za svetovni pokal v tej sezoni v švicarskem Engadinu. Na 10 km klasično s skupinskim startom je za 7,1 sekundo ugnala Norvežanko Heidi Weng, tretja je bila Švedinja Ebba Andersson (+8,5). Anamarija Lampič je bila 11. (43,6), druga Slovenka Eva Urevc pa tekme ni končala.

Pred tem je Rus Aleksander Boljšunov slavil na 15 km klasično s skupinskim startom. Dobitnik velikega kristalnega globusa je za 18,4 sekunde ugnal Norvežana Johannesa Hoesflota Klaeba, tretji je bil rojak slednjega Paal Golberg (+18,9). Slovenskih tekmovalcev ni v Švici.

Svetovni pokal se bo v Engadinu za to zimo po odpovedi tekem v Skandinaviji in generalke za olimpijske igre v Pekingu 2022 zaključil v nedeljo. Najprej bodo že ob 8.15 tekačice začele nastop na 30 km prosto zasledovalno, v isti disciplini pa se bodo ob 10.35 na 50 km pomerili še moški.