Lampičeva v Falunu do šestega mesta, zmaga domačinki

Falun, 16. 03. 2019 12.54 |

T.Š./STA
0

Anamarija Lampič se je prebila v finale sprinterske tekme za točke svetovnega pokala, kjer je nato zasedla šesto mesto. Zmagala je švedska tekačica Stina Nilsson.

Že v kvalifikacijah sprinta na 1.4 kilometra v prosti tehniki v švedskem Falunu je bila od Slovenk najboljša Anamarija Lampič, zasedla je sedmo mesto. Za najhitrejšo, Švedinjo Majo Dahlqvist, je zaostala 6,13 sekunde. Ostale Slovenke so v kvalifikacijah zasedle naslednja mesta: Eva Urevc je bila 16. (+9,04), 23. Katja Višnar (+10,22). Brez nastopa na tekmi je ostala Alenka Čebašek (+12,37) na 31. mestu, prav tako Vesna Fabjan (+13,26) na 36. mestu.

V izločilnih bojih četrtfinala je od treh slovenskih tekmovalk napredovala Lampičeva, Višnarjeva in Urevčeva sta izpadli. Višnarjeva je bila tretja v tretji skupini, Urevčeva pa četrta v peti skupini, zasedli sta 15. in 17. mesto. Lampičeva je bila srečna poraženka, saj je v četrti skupini zasedla tretje mesto, a je nato s časom napredovala v polfinale. Lampičeva je nato nastopila v drugi polfinalni skupini in zasedla četrto mesto, a se je nato znova po doseženem času prebila v finale. V finalu je dobro začela, a ji je nato zmanjkalo moči, zasedla je končno šesto mesto (+8.87). Zmagala je domačinka Stina Nilsson (3:07.72), druga je bila Norvežanka Maiken Caspersen Falla (+0.57), tretja še ena Švedinja Maja Dahlqvist (+2.14), najhitrejša iz kvalifikacij.

V moški konkurenci je Miha Šimenc iz kvalifikacij napredoval v četrtfinale in se z doseženim časom uvrstil v polfinale, kjer je nato v skupini ena zasedel zadnje mesto in končal z nastopi, zasedel je končno 12. mesto. Janez Lampič je tekmo končal na 44. mestu med 64 tekmovalci. Zmagal je Norvežan Johannes Hoesflot Klaebo.