Izvrstno: Lanišek zaostal le za Kubackim

Lillehammer, 16. 03. 2023 17.17 |

A.V., STA
6

Slovenski smučarski skakalec Anže Lanišek je vnovič navdušil na tekmi svetovnega pokala v okviru norveške turneje v olimpijskem Lillehammerju. V spremenljivih vetrovnih razmerah je izvlekel največ in na koncu zaostal le za poljskim predstavnikom Dawidom Kubackim. Omenjenemu dvojcu se je na zmagovalnem odru pridružil še vodilni po prvi seriji, Avstrijec Daniel Tschofenig.

Anže Lanišek je bil po prvi seriji drugi za Danielom Tschofenigom, v finalni seriji pa je moral ob vse močnejšem vetru dolgo čakati na drugi nastop. Ko je le dobil zeleno luč, je skočil 136 m in si z drugim mestom zagotovil 13. stopničke v sezoni in skupno 26. v karieri.

Timi Zajc (237,3) se po sredinih kvalifikacijah in tretjem mestu tokrat ni najbolje znašel. Zasedel je 13. mesto, potem ko je bil po prvem skoku 15. Rok Masle (219,7) je v finalu skočil nekoliko slabše in izgubil tri mesta. Vseeno je z 21. mestom izenačil svojo najboljšo uvrstitev v svetovnem pokalu. Žiga Jelar (210,8) je v finalu pridobil pet mest in bil 24., medtem ko je Lovro Kos (165,9) s 23. padel na 30. in osvojil eno točko za svetovni pokal. Brez točk je ostal Domen Prevc (47,3), ki je s ponesrečenim skokom končal na dnu uvrščenih na 48. mestu.

Anže Lanišek je z novo odlično predstavo navdušil na norveški turneji in na koncu osvojil visoko drugo mesto. FOTO: AP

Lanišek že po prvi seriji v odličnem položaju
Anže Lanišek se bo v drugi seriji boril za peto zmago v sezoni, v kateri zaseda četrto mesto v skupnem seštevku svetovnega pokala in tretje na norveški turneji. Njegov prvi skok je bil najdaljši v seriji, 139 metra. S tem je bil še 2,5 metra daljši od vodilnega Daniela Tschofeniga, ki pa je imel nekoliko slabše razmere in dobil lepše ocene za slog.

Timi Zajc (118,2) bo napadel iz ozadja, potem ko je v prvi seriji pristal pri 127 metrih in zasedel 15. mesto.

V finale se je uvrstil tudi po polovici 18. Rok Masle (117), ki bo četrtič v karieri dobil točke svetovnega pokala. V drugi seriji bosta skakala še Lovro Kos (112) in Žiga Jelar (105,5), zasedla sta 23. oziroma 29. mesto.

Brez finala je ostal Domen Prevc (47,3), ki je s ponesrečenim skokom končal na dnu uvrščenih.