Zimski športi

Lanišku po sanjski prvi seriji ni uspel veliki met v Wisli, na koncu šesti

Wisla, 22. 11. 2020 18.07 |

Nemški smučarski skakalec Markus Eisenbichler (267,6 točke) je zmagovalec prve posamične tekme 42. sezone svetovnega pokala v poljski Wisli. Za dvojno nemško zmago je z drugim mestom poskrbel še Karl Geiger (258,6). Slovenski reprezentant Anže Lanišek, ki je vodil po prvi seriji, je kot najboljši med štirimi slovenskimi finalisti končal na šestem mestu.

Organizatorji so morali danes zaradi težav z vetrom odpovedati poskusno serijo. Veter je krojil nastope skakalcev tudi v prvi in finalni seriji. Žrtev slabih razmer je bil že v prvi seriji tudi lanski zmagovalec svetovnega pokala in sobotni zmagovalec z ekipo Avstrijec Stefan Kraft.

V teh spremenljivih razmerah se je dobro znašel naš reprezentant Anže Lanišek, ki je lani prav na tem prizorišču z drugim mestom dosegel uspeh kariere. Po polovici tekme je vodil, v finalu pa ni prikazal dobrega skoka in končal na šestem mestu.

Poleg Laniška so od slovenskih predstavnikov točke na prvi tekmi sezone osvojili še Bor Pavlovčič (214,5 točke) z 20., Timi Zajc (205,4) s 23. in Peter Prevc (180), ki je prav tako dvakrat skočil v slabih razmerah brez pomoči vetra, s 30. mestom.

Anže Lanišek je bil na izjemni poti k vrhunskemu dosežku že na otvoritvi nove sezone, a je v drugi seriji skočil slabše in na koncu zasedel 6. mesto. FOTO: AP

Brez točk svetovnega pokala sta po slabih predstavah ostala Žiga Jelar na 38. in Tilen Bartol na 39. mestu, že v petkovih kvalifikacijah pa je obstal Anže Semenič.