Los Angeles po kazenskih strelih boljši od Floride

Los Angeles, 14. 03. 2022 07.35 |

STA, M.J.
0

Hokejisti ekipe Los Angeles Kings so na krilih vratarja Jonathana Quicka, ki je igral svojo 700. tekmo v prvenstvu NHL, s 3:2 po kazenskih strelih na domačem ledu premagali Florida Pantherse. Quick je zaustavil poskus Anthonyja Duclairja v petem krogu strelov, skupno s podaljškom je zbral 30 obramb, odločilni gol za kralje pa je prispeval Trevor Moore. Quick je postal četrti v ZDA rojeni vratar, ki je odigral 700 tekem, po Johnu Vanbiesbroucku (882 tekem), Ryanu Millerju (796) in Tomu Barrassu (777).

Adrian Kempe
Adrian Kempe FOTO: AP

To je bilo komaj prvič na zadnjih 31 tekmah, da Panterji, druga najboljša ekipa vzhodne konference, niso zmagali po vodstvu po dveh tretjinah, poleg tega so Kralji njihov zmagoviti niz v prvenstvu zaustavili pri petih slavjih v nizu. Pri izvajanju kazenskih strelov sta bila uspešna še Aleksander Barkov za Florido in Adrian Kempe za Los Angeles. Za Kralje, ki so pred tem izgubili dve tekmi zapored, sta v rednem delu zadela Rasmus Kupari in Martin Frk, za Panterje pa Eetu Luostarinen in Brandon Montour, gostujoči vratar Spencer Knight je zbral 35 obramb. Slovenski zvezdnik v dresu Kraljev Anže Kopitar je v 20:14 minute na ledu proti vratom tekmeca sprožil tri strele.

Naslednja tekma kralje čaka v torek, ko bodo doma gostili še najboljšo ekipo zahodne konference, Colorado Avalanche.

Los Angeles Kings - Florida Panthers          3:2 (kazenski streli)
(Anže Kopitar: 3 streli na gol v 20:14 minute za LA)

Pittsburgh Penguins - Carolina Hurricanes     4:2

Buffalo Sabres - Toronto Maple Leafs          5:2

St. Louis Blues - Winnipeg Jets               3:4 (podaljšek)

Minnesota Wild - Nashville Predators          2:6

Philadelphia Flyers - Montreal Canadiens      3:4 (podaljšek)

Columbus Blue Jackets - Vegas Golden Knights  6:4