Zimski športi

Lundybjeva še do druge zaporedne zmage, dve Slovenki med deseterico

Oberstdorf, 17. 02. 2019 14.23 |

V nemškem Oberstdorfu je bila na sporedu druga zaporedna tekma svetovnega pokala v smučarskih skokih v ženski konkurenci. Norvežanka Maren Lundby je v izjemni formi, v dveh dneh je dvakrat zmagala. Nika Križnar je bila osma, Urša Bogataj mesto za njo.

Norvežanka Maren Lundby je po sobotni, zmagala tudi na nedelski tekmi za svetovni pokal smučarskih skakalk v nemškem Oberstdorfu. Druga je bila Nemka Juliane Seyfarth, tretja Japonka Sara Takanaši. Na zadnji tekmi svetovnega pokala za ženske pred svetovnim prvenstvom je v Oberstdorfu vsej šest Slovenk osvojilo točke svetovnega pokala.

Znova je po prvi seriji vodila Maren Lundby, ki je s 135 metri zbrala 149,0 točk, druga je bila Juliane Seyfahrt s 132 metri in 144,8 točkami, tretja pa Katharina Althaus s 128 metri in 136,4 točkami. Vtičeva je finalno serijo odprla s 108 metri, s skupno 161,5 točkami pa je na 30. mestu letos desetič končala med dobitnicami točk. Komarjeva je četrte točke potrdila s 110.5 metri in 177,1 točkami na končnem 27. mestu. Rogljeva je s 112.5 metri in 204,5 točkami nekaj časa vodila, na koncu pa je zasedla 16. mesto. Tik pred njo je končala Breclova, ki je v finalu pristala pri 114 metrih, zbrala pa je 213,7 točk.

Finalni skok Križnarjeve je bil zopet eden boljših, 126 metrov z lepim doskokom ji je prineslo danes skupaj 240,8 točk, kar je zadostovalo za 8. mesto, kar je bila danes naša najboljša uvrstitev. Bogatajeva je s 122 metri namreč zbrala osem desetink točke manj in je končala tik za njo. Potem, ko je že v prvi seriji postavila ženski rekord naprave, ga je v drugi seriji s 135.5 metri še popravila Lundbyjeva, ki je zbrala 292,4 točk. Drugo mesto je s 135 metri in 283,0 točkami potrdila Seyfahrtova, tretja je bila Sara Takanaši, ki je v finalu skočila 124 metrov, zbrala pa je 250,3 točk.

Naslednja tekma svetovnega pokala bo 10. marca na sporedu v Oslu, pred tem bo na sporedu svetovno prvenstvo v Seefeldu, kjer bo na sporedu posamična tekma, ekipna in tekma mešanih parov..