Zimski športi

Marguč tretji na Rogli, zmaga za Italijana Corattija

Rogla, 19. 01. 2019 15.06 |

Slovenski deskar Rok Marguč je osvojil tretje mesto na paralelnem veleslalomu svetovnega pokala na Rogli. Odlično je branil slovensko čast, potem ko se je edini od slovenske falange uvrstil v izločilne boje. Zmagal je Italijan Edwin Coratti pred rojakom Danielejem Bagozzo.

Pogovor z Glorio Kotnik po tekmi svetovnega pokala na Rogli

Tretje mesto je za izkušenega Celjana najboljša uvrstitev v letošnji sezoni in tudi najboljša na Rogli nasploh. Skupno so zanj to bile jubilejne desete stopničke na tekmah svetovnega pokala. Rok Marguč je v kvalifikacijah sicer zasedel sedmo mesto, nato premagal Italijana Aarona Marcha, mladega Rusa Dimitrija Loginova, ko je že bilo videti, da mu je sreča povsem naklonjena, pa ga je v zadnjih nekaj vratcih zaustavil novinec v svetovnem pokalu Italijan Daniele Bagozza, ki doslej še nikoli ni nastopil v izločilnih bojih. Da pa je vendarle izpolnil svojo željo in se uvrstil na zmagovalni oder, pa je Slovenec v malem finalu premagal olimpijskega prvaka in zmagovalca lanskega svetovnega pokala Švicarja Nevina Galmarinija.

Marguč (na fotografiji) je v velikem slogu rešil slovensko čast na Rogli.
Marguč (na fotografiji) je v velikem slogu rešil slovensko čast na Rogli. FOTO: Damjan Žibert

Finale najboljših dveh je bil povsem italijansko obarvan, Edwin Coratti je premagal Bagozzo in se zmage v svetovnem pokalu veselil drugič v karieri. V izločilnih bojih najboljših 16 tekmovalcev je od Slovencev nastopil le Marguč. Tim Mastnak je bil v kvalifikacijah 29., Košir 32., Črt Ikovic 43. in Jernej Glavan 56., v ženskih je bila Gloria Kotnik diskvalificirana, Sara Goltes pa je zasedla 26. mesto.

Pri ženskah je za svojo tretjo zmago v karieri Nemka Selina Jörg premagala Rusinjo Natalijo Soboljevo, nemški uspeh je s tretjim mestom dopolnila Chayenne Loch.