Alpske smučarke so se po svetovnem prvenstvu v Schladmingu preselile v Francijo, natančneje v Meribel, kjer jih najprej čaka smukaška preizkušnja, v odlični formi pa je po krajšem oddihu Črnjanka Tina Maze. Že na prvem treningu je ob odsotnosti poškodovane Američanke Lindsey Vonn blestela. Po nekoliko zadržanem začetku je v srednjem in spodnjem delu proge nadoknadila zaostanek in postavila najhitrejši čas.

Mazejeva, katere najvišja hitrost na progi je znašala 103,9 kilometra na uro, je ciljno črto prečkala s časom 1:43.43. Druga Slovenka na startu, Mariborčanka Ilka Štuhec (+5.17), je bila nekoliko zadržana, Vanja Brodnik pa je bila še počasnejša (+ 7.92). Drugi čas prvega treninga je postavila Norvežanka Lotte Smiseth Sejersted, tretjega pa je dosegla Španka Carolina Ruiz Castillo.
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.