Zimski športi

Meta Hrovat na stopničkah v domačem Podkorenu

Kranjska Gora, 17. 01. 2021 09.49 |

Italijanka Marta Bassino je zmagovalka petega veleslaloma sezone za točke svetovnega pokala alpskih smučark. To je njena druga zaporedna zmaga v Podkorenu. Drugo mesto je osvojila Švicarka Michelle Gisin. Zelo dobro se je odrezala Meta Hrovat, ki se je na domačem hribu zavihtela na tretje mesto. V finalu domače tekme so nastopile tudi Neja Dvornik, Andreja Slokar in Ana Bucik.

Meta Hrovat
Meta Hrovat FOTO: Damjan Žibert

Smučarke so se znova podale na podkorensko strmino in lovile nove stopničke in točke svetovnega pokala. Drugi del 57. tekmovanja za Zlato lisico se je začel ob 9.15, ko se je na pot podala prva od šestdesetih tekmovalk. V Kranjski Gori so domače barve tokrat zastopale štiri tekmovalke – Meta Hrovat, Ana Bucik, Neja Dvornik in Andreja Slokar

Marta Bassino je osvojila še četrto veleslalomsko zmago v sezoni, dobila je oba veleslaloma na 57. Zlati lisici, zmagala je tudi na uvodni tekmi v Söldnu in na prvem od dveh veleslalomov v Courchevelu.

S časom 1:10.42 je po uvodni vožnji prvo mesto zasedala Mikaela Shiffrin iz ZDA. Včerajšnja zmagovalka, Italijanka Marta Bassino, je na drugem mestu zaostajala 30 stotink sekunde, še 14 stotink dlje pa je za nastop potrebovala Švicarka Michelle Gisin. 14. po vrsti je startala Hrovatova in svojo nalogo opravila odlično. Predvsem je hitro smučala v spodnjem delu proge in z 0,86 sekunde zaostanka prišla na četrto mesto, na katerem je ostala vse do konca prvega teka.

Hrovatovi so nato uspešno sledile tudi ostale tri Slovenke. Bucikova je s 3,65 sekunde zaostanka prišla na 26. mesto, še bolje pa sta se odrezali Dvornikova in Slokarjeva, ki sta startali kot 55. oziroma 62. Neja Dvornik je za Shiffrinovo zaostala 3,04 sekunde in tako zasedla 18. mesto, Andreja pa je za vožnjo potrebovala pol sekunde več, s čimer je bila 24. Ana Bucik je tudi v drugo storila nekaj napak, s čimer je v cilju zasedla četrto mesto, precej bolje pa se je odrezala Andreja Slokar. Kljub temu da je med veleslalomsko elito nastopila šele tretjič v karieri, se je z zahtevno progo spopadla odlično in v cilju prevzela vodstvo z 0,59 sekunde naskoka. Neja Dvornik je svojo nalogo za tem opravila solidno, tako da se je ob koncu nastopa ob njenem imenu izpisalo šesto mesto.

Neja Dvornik
Neja Dvornik FOTO: Damjan Žibert

Zadnji slovenski nastop je bil izjemen. Meta Hrovat je od starta do cilja prikazala vrhunsko smučanje in v cilju prevzela vodstvo.

V skupnem seštevku zime tudi po Kranjski Gori ostaja vodilna Slovakinja Petra Vlhova, ki ima 775 točk. A se ji je na le 60 točk približala Michelle Gisin.

Gisinova je našo smučarko nato ugnala za sedem stotink sekunde, še boljša pa je bila Bassinova, ki je na prvo mesto prišla z 0,66 sekunde prednosti pred Švicarko. Shiffrinovi se načrti nato niso uresničili, zasedla je šesto mesto, to pa je tudi pomenilo, da je Slovenka osvojila tretje mesto. Hrovatova je tako tretjič v karieri zasedla tretje mesto na tekmah svetovnega pokala. Lep ekipni uspeh so dopolnile ostale tekmovalke. Slokarjeva je namreč napredovala za pet mest in bila na koncu 19., dve mesti nižje je bila uvrščena Dvornikova, Bucikova pa je bila 28.

"Moram reči, da je letos, po vseh težavah, ki sem jih imela, še toliko lepše, da končno vidim, da nismo delali narobe čez poletje, da smo delali trdo, da smo šli v pravo smer. Res sem vesela, da sem dobila potrditev in samozavest. Danes sem se, tako kot včeraj, le z nekoliko več samozavesti lotila proge. V popoln napad, in tudi če se dogajajo napake, ne popuščam. Proga je težka in popuščanja tukaj ne more biti. To mi je v drugo še toliko bolj uspelo," je za uradno spletno stran SZS dejala slovenska junakinja.

1. Marta Bassino (Ita)           2:18,06       1:10,72 1:07,34

2. Michelle Gisin (Švi)          2:18,72 +0,66 1:10,86 1:07,86

3. Meta Hrovat (Slo)             2:18,79 +0,73 1:11,28 1:07,51