Najboljši Slovenec je bil vnovič Robert Kranjec (249), ki je končal tik za stopničkami na četrtem mestu, v skupni razvrstitvi pa je po dveh tekmah peti.

Poleg Kranjca so do točk poletne VN prišli še Jure Šinkovec (219,2 točke) z 18. mestom, Peter Prevc (213,6) s 23. in Mitja Mežnar (208,6) z 28. mestom. Brez finala sta ostala Dejan Judež na 38. in Jurij Tepeš na 45. mestu.
Morgenstern je bil najboljši že na uvodni tekmi v Wisli, poletna velika nagrada pa še nadaljuje poljsko turnejo, saj bosta naslednji tekmi v Zakopanah. V petek bo na sporedu ekipna, v soboto pa še posamična preizkušnja.
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.