Zimski športi

Na tekmo v Lahtiju uvrščenih pet orlov: Petru in Juriju je znova spodletelo

Lahti, 08. 02. 2019 19.25 |

Na nedeljski posamični tekmi svetovnega pokala smučarjev skakalcev v Lahtiju bo nastopilo pet slovenskih skakalcev. Brez nastopa pa sta po današnjih kvalifikacijah ostala Peter Prevc s 54. dosežkom in Jurij Tepeš z 51.

Petru Prevc po poškodbi ne gre prav nič po načrtih.
Petru Prevc po poškodbi ne gre prav nič po načrtih. FOTO: Damjan Žibert

V konkurenci 57 skakalcev je bilo sedem slovenskih, na tekmo se jih je uvrstilo pet. Žiga Jelar je zasedel 18. mesto, Jernej Damjan 20. mesto, Bor Pavlovčič je kvalifikacije končal na 27. mestu, na nedeljsko posamično tekmo pa sta se prebila tudi Anže Semenič s 33. mestom ter Anže Lanišek z 41. mestom.

Kvalifikacije je dobil vodilni v pokalu Japonec Rjoju Kobajaši ,drugi je bil Norvežan Halvor Egner Granerud, tretji pa Avstrijec Stefan Kraft

Jurij Tepeš je obtičal na 51. mestu, le dve desetinki točke za 50. mestom. Peter Prevc, ki je pred tem na treningu dosegel četrto daljavo, pa je bil še tri mesta za njim.