Zimski športi

Slovenska moška štafeta na SP peta, Slovenke zadnje

Östersund, 16. 03. 2019 14.50 |

Slovenska moška biatlonska štafeta je na svetovnem prvenstvu v Östersundu zasedla peto mesto, zmagali so Norvežani. Slovenska ženska biatlonska štafeta ni bila tako uspešna, zasedla je zadnje mesto, zmago so slavile Norvežanke.

Slovenski biatlonci v postavi Miha Dovžan, Jakov Fak, Klemen Bauer in Rok Tršan so bili v igri za kolajno, potem ko sta svoje delo odlično opravila Fak in Bauer, je s 17. mesta po prvi predaji napredovala na peto, za tretjim je zaostajala le dobrih 20 sekund. Tršan jo je za nekaj časa pripeljal do četrtega mesta, kljub brezhibnemu streljanju pa več ni mogel, na koncu ga je prehitel še češki tekmovalec. Zlato kolajno je osvojila Norveška na čelu z Johanesom Thingnesom Boejem, ki je osvojil še četrto zlato in peto kolajno na svetovnem prvenstvu, druga je bila Nemčija, tretja Rusija.

Slovenske biatlonke Urška Poje, Polona Klemenčič, Lea Einfalt in Nina Zadravec so osvojile zadnje, 22. mesto v štafeti 4x6 km. Zmagale so Norvežanke, pred Švedinjami in Ukrajinkami. Norvežanke so za 24,3 sekunde prehitele Švedinje in za 35,1 sekunde Ukrajinke. Norvežanke so na strelišču pridelale en kazenski krog in imele osem poprav, Švedinje so se kazenskemu krogu izognile s šestimi popravami, Ukrajinke pa so so se dodatnemu krogu prav tako izognile, imele so pet poprav. Slovenska štafeta je nastopila slabo. Imela je štiri kazenske kroge in 14 poprav, do konca pa ni prišla, ker je tretjo članico štafete Einfaltovo za en krog prehitela vodilna.

Na SP je bila na sporedu ženska štafetna tekma.