Zimski športi

Foss-Solevaag v Flachauu do krstne zmage, Hadalin brez presežka

Flachau, 17. 01. 2021 12.06 |

Norvežan Sebastian Foss-Solevaag je zmagovalec drugega slaloma za svetovni pokal alpskih smučarjev v Flachauu. Najhitrejši je bil v obeh vožnjah. Drugo, tretje in četrto mesto so po prvi vožnji zasedali domačini Avstrijci, Fabio Gstrein (+0,27), Manuel Feller (+0,29) in Marco Schwarz (+0,34). A v finalu Avstrijcem ni uspel nov napad na najvišjo stopničko. V finalu je z najboljšim časom druge vožnje odbil vse napade konkurentov za svojo krstno zmago v svetovnem pokalu. Edini slovenski predstavnik v finalu Štefan Hadalin je tekmo končal na 23. mestu.

Štefan Hadalin
Štefan Hadalin FOTO: AP

Od omenjene trojice je lahko zadovoljen le Marco Schwarz, ki je osvojil drugo mesto. V finalu pa ni bil kos danes izjemnemu Norvežanu Sebastianu Foss-Solevaagu, ki je zmagal z razliko kar 76 stotink sekunde. Boj za tretje mesto je dobil francoski as Alexis Pinturault (+0,95), ki je na stopničke skočil z osmega mesta po prvi vožnji. Devetindvajsetletni Norvežan Foss-Solevaag je bil prvi zmagi že zelo blizu decembra lani v Madonni di Campiglio, ko ga je prehitel le rojak Henrik Kristoffersen, ki je tokratni slalom končal na sedmem mestu. Na obeh slalomih v Flachauu se je v finale uvrstil tudi Slovenec. Štefan Hadalin na progi Hermanna Maierja ni prišel do kakšnega posebnega presežka. Na prvi progi je za vodilnim zaostal 1,13 sekunde za 16. čas, v finalu pa tega svojega solidnega izhodišča ni nagradil. Z zaostankom 2,70 sekunde je izpadel iz najboljše dvajseterice. Petindvajsetletni Vrhničan na slalomih v tej sezoni še ni naredil velikega preskoka. Na prvem od dveh slalomov v Flachauu je bil 17. Najboljši dosežek sezone tako ostaja 15. mesto na slalomu 10. januarja v Adelbodnu. Že dolgo se ni zgodilo, da bi na izpeljanih šestih moških slalomih v sezoni bilo šest različnih zmagovalcev. Švicar Ramon Zenhäusern je zmagal v Alta Badii, Norvežan Kristoffersen je dobil Madonno di Campiglio, v Zagrebu je slavil Nemec Linus Strasser, v Adelbodnu Schwarz, Avstrijec Manuel Feller je dobil prvega od dveh slalomov v Flachauu, drugega pa Foss-Solevaag. Tako kot v soboto je bil na startu tudi Aljaž Dvornik. Njegov nastop z visoko startno številko 54 se je končal že takoj po startu z odstopom. Tudi v soboto se je ponesrečil njegov poskus, da bi se prvič v karieri uvrstil v finale na tekmah svetovnega pokala.

Svetovni pokal se bo zdaj preselil v Kitzbühel, kjer so avstrijske oblasti prižgale zeleno luč smukoma in superveleslalomu na slovitem Streifu.

V slalomskem seštevku je dvojno avstrijsko vodstvo. Fellerja (324), ki je bil danes po ponesrečenem finalu 17., je prehitel Schwarz (389). V seštevku zime pa je po Flachauu utrdil vodstvo Pinturault s 778 točkami. Drugouvrščeni Norvežan Aleksander Aamodt Kilde je po poškodbi kolena na treningu verjetno že končal sezono.

1. Sebastian Foss-Solevaag (Nor) 1:46,23       53,50 52,73

2. Marco Schwarz (Avt)           1:46,99 +0,76 53,84 53,15

3. Alexis Pinturault (Fra)       1:47,18 +0,95 54,18 53,00

4. Loic Meillard (Švi)           1:47,37 +1,14 53,85 53,52

5. Fabio Gstrein (Avt)           1:47,38 +1,15 53,77 53,61

6. Luca Aerni (Švi)              1:47,54 +1,31 54,10 53,44

7. Henrik Kristoffersen (Nor)    1:47,59 +1,36 54,01 53,58

8. Kristoffer Jakobsen (Šve)     1:47,62 +1,39 54,52 53,10