Zimski športi

Norvežanom mešana štafeta, Slovenija predzadnja

Nove Mesto, 14. 03. 2021 12.32 |

Norveška mešana biatlonska štafeta v postavi Tiril Eckoff, Marte Olsbu Roiseland, Tarjei Boe, Johannes Thingnes Boe je zanesljiva zmagovalka tekme svetovnega pokala v češkem Novem mestu. Slovenska štafeta je zasedla 23. mesto.

Norvežani so vodili od začetka do konca, na cilju so imeli le s štirimi strelskimi popravami prednost minute in devetih sekund pred Italijani, še 14 sekund več so na tretjem mestu zaostali Švedi.

Slovenija je možnost za odmevnejšo uvrstitev zapravila že po prvem nastopu, Polona Klemenčič je imela težave s streljanjem, morala je odteči dva kazenska kroga, tako da je predala na zadnjem, 24. mestu. Živo Klemenčič so nato ujeli za krog, kar je pomenilo, da Jakov Fak in Miha Dovžan sploh nista dobila priložnosti za nastop. Slovenija je tako zasedla 23. mesto, za njo je bila le Romunija.

Polona Klemenčič
Polona Klemenčič FOTO: Biathlon Pokljuka (Matic Klanšek)

Švedska tik pred ciljem ugnala Norveško
Švedska je dobila tekmo mešanih parov za biatlonski svetovni pokal v češkem Novem Mestu. Linn Persson in Sebastian Samuelsson sta slavila s časom 37:41,4 in tik pred ciljem ugnala Norvežana. Tretje mesto je pripadlo Američanoma. Slovenske dvojice ni bilo na startu.

1. Norveška      1:01:24,1  (0+4)

(Tiril Eckoff, Marte Olsbu Roiseland, Tarjei Boe, Johannes Thingnes Boe)

2. Italija       +  1:08,7  (0+10)

(Lisa Vittozzi, Dorothea Wierer, Dominik Windisch, Lukas Hofer)

3. Švedska          1:22,7  (0+10)