Zimski športi

Oestbergovi zmaga, Lampičeva 14. na zasledovalni tekmi

Oberstdorf, 03. 01. 2019 16.03 |

Norvežanka Ingvild Flugstad Oestberg je zmagovalka zasledovalne preizkušnje smučarskih tekačic na Tour de Skiju v Oberstdorfu. Norvežanka je 10-kilometrsko preizkušnjo v prostem slogu končala 30,4 sekunde pred Rusinjo Natalijo Neprijajevo. Na tekmi sta nastopili tudi Anamarija Lampič in Alenka Čebašek. Boljša je bila Lampičeva na 14. mestu.

Anamarija Lampič

V boju za tretje mesto je Američanka Jessica Diggins (+1:12,6) za desetinko sekunde prehitela Rusinjo Julijo Belorukovo. Anamarija Lampič je na koncu na 14. mestu zaostala 4:58,6 minute, Alenka Čebašek pa je bila 17. s 5:11,5 minute zamude. Nastopilo je 37 tekmovalk, na turneji pa ima Ingvild Flugstad Oestberg po petih tekmah, vodilna je sicer tudi v svetovnem pokalu, 35,4 sekunde prednosti pred Natalijo Neprijajevo.

Že pred tem je v moški konkurenci na 15 km slavil Norvežan Johannes Klaebo. Drugo mesto v zasledovalni preizkušnji je v peti etapi Tour de Skija osvojil Rus Sergej Ustjugov, tretjega pa njegov rojak Aleksander Bolšunov. Klaeba in Ustjugova so na koncu ločile štiri desetinke sekunde. Bolšunov je zaostal minuto in osem sekund.

Norvežan je tudi vodilni v skupnem seštevku in v skupni razvrstitvi Tour de Skija, kjer ima 5,4 sekunde naskoka pred Ustjugovom. Slovenec Miha Šimenc se je od turneje že poslovil. Tour de Ski se bo nadaljeval 5. in 6. januarja v Val di Fiemmeju.