Zimski športi

Olimpija premagala Znojmo in skočila na vrh lestvice

Ljubljana, 17. 10. 2021 20.25 |

Ljubljanski hokejisti so v tem tednu, potem ko so se prebili na vrh regionalnega tekmovanja, doživeli dve razočaranji. Najprej so jih v derbiju državnega prvenstva premagali Jeseničani, v petek pa so izgubili še z zadnjeuvrščenim Linzem. A so morali na ti slabi predstavi hitro pozabiti, saj je v 10. krogu lige ICEHL v goste prišel češki Orli Znojmo. Končalo se je odlično, saj je ljubljanska ekipa zmagala s 6:4 (1:0, 4:1, 1:3) in spet skočila na vrh lestvice.

Uvod je sprva pripadel gostom, a je bil Žan Us zanesljiv. Potem pa so tudi domači poskrbeli, da je imel Pavel Kantor nekaj dela. Ob strelih Luke Kalana z igralcem več ter Žana Jezovška in Gregorja Koblarja je še ostal nepremagan, a je nato v 16. minuti le odbil plošček po strelu Žige Panceta, odbiti plošček pa je Nik Simšič pospravil v gol.

Nik Simšič Armin Hofer
Nik Simšič Armin Hofer FOTO: Aljoša Kravanja

Druga tretjina je bila nato povsem ljubljanska. Domači so si dovolili le eno napako, ko so gostje dosegli zadetek za znižanje na 1:3, vse ostalo pa so opravili z odliko. Predvsem je dobro delovala naveza Pance - Simšič, slednji je zadel za 2:0, Pance pa ob številčni prednosti za 3:0.

Za največje navdušenje v Tivoliju pa so domači poskrbeli ob četrtem golu, ko je najprej Miha Zajc iz obrata zadel prečko, odbiti plošček pa je v gneči pred golom v mrežo potisnil Blaž Tomaževič. Za piko na i vrhunski tretjini pa je po protinapadu Tomaževiča učinkovito končal še Jezovšek.

V zadnjem delu so Ljubljančani poskrbeli za nepotrebno dramo. Do 53. minute so imeli vse pod nadzorom, potem pa so tekmecem dovolili dva gola v le 17 sekundah razmaka. Zadetka sta nekoliko zmedla domače, ki so nato zaigrali precej panično in v 57. minuti dobili še en gol.

A preobrata Čehom le ni uspelo izvesti. Ko so ob koncu tvegali brez vratarja, je Simšič s tretjim zadetkom na tekmi vendarle potrdil zasluženo zmago domačih.

V naslednjem krogu bodo zeleno-beli v petek doma igrali z Beljačani.

Dvorana Tivoli, gledalcev 1300, sodniki: Sternat, Zrnič (glavna), Racicot, Zgonc.
* Strelci: 1:0 Simšič (Pance, 16.), 2:0 Simšič (Pance, Leclerc, 24.), 3:0 Pance (Piche, Leclerc, 27.), 3:1 Luciani (Prokeš, 30.), 4:1 Tomaževič (Zajc, 32.), 5:1 Jezovšek (Tomaževič, 39.), 5:2 Prokeš (Luciani, 54.), 5:3 Gorčik (Luciani, Stransky, 55.), 5:4 Prokeš (Luciani, 57.), 6:4 Simšič (Leclerc, Piche, 60.).
* Kazenske minute: SŽ Olimpija 2, Orli Znojmo 6.