Zimski športi

Olimpijski prvak Bode Miller aretiran zaradi posedovanja drog

Boise, 24. 06. 2026 08.43 pred 3 urami 1 min branja 33

THUMB: Bode Miller

Olimpijski prvak Bode Miller še naprej zanika obtožbe zaradi posedovanja drog. Nekdanjega smučarja iz ZDA so v začetku tega meseca aretirali zaradi posedovanja halucinogenih gob, pri tem se je 48-letnik izrekel za nedolžnega po dveh obtožbah posedovanja drog.

Policija ga je ustavila na avtocesti v zvezni državi Idaho, je Bode Miller zapisal na Instagramu. "Moj prijatelj, ki je bil z mano, je imel pri sebi majhno količino konoplje in pipo za konopljo, česar nisem vedel," je dodal. "S policistom smo v celoti sodelovali. Upam, da bo obtožba zaradi prekrška opuščena, ko bodo dejstva pregledana."

Sodni zapisi ne vsebujejo podrobnosti o okoliščinah Millerjeve aretacije. V izjavi glede suma je namestnik šerifa zapisal, da je pri Millerju našel belo vrečko s 4,1 grama halucinogenih gob iz prodajalne konoplje. Po poročanju ABC News je bil izpuščen proti plačilu varščine v višini 5000 dolarjev, kar je približno 4400 evrov.

Bode Miller
Bode Miller
FOTO: Damjan Žibert

Idaho ima stroge zakone o drogah. Vendar pa so v zveznih državah Kolorado in Oregon uporabo omenjenih gob legalizirali v terapevtske namene.

Miller je v času aktivne kariere veljal za enega najbolj drznih alpskih smučarjev. S tveganim in drznim slogom smučanja je osvojil šest olimpijskih medalj, vključno z zlatom v superkombinaciji na igrah v Vancouvru leta 2010.

Osvojil je tudi 33 zmag v svetovnem pokalu in štiri zlate medalje na svetovnem prvenstvu. Njegova zadnja večja tekma je bila na svetovnem prvenstvu leta 2015 v Koloradu, kjer ga je ustavil hud padec v superveleslalomu.

Us vnovič v vratih Olimpije

  • ECEshop klime 24ur  01
  • ECEshop klime 24ur  02
  • ECEshop klime 24ur  03
  • ECEshop klime 24ur  04
  • ECEshop klime 24ur  05
  • ECEshop klime 24ur  06
  • ECEshop klime 24ur  07
  • ECEshop klime 24ur  08
KOMENTARJI33

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

Slovenska pomlad
24. 06. 2026 14.09
Politično ga preganjajo Tako kot so SDS Breznika,ki je iz podjetja Derby vozil "donacije" Domu upokojencev Lenart.
taft007
24. 06. 2026 13.51
A ni Trump v maju podpisal, da se lahko to po novem uporablja v terapevtske namene.
taft007
24. 06. 2026 13.49
100 let za leseno žlico kdor pije alkohol ko imaš na izbiro kopico majn škodljivih dodatkov, ki so bolj sproščujoči. Hvala bogu, če so mu gobe ok naj jih le uživa.
Nobody75
24. 06. 2026 13.11
Je treba vse za nazaj notr prnest:)
zajfa
24. 06. 2026 13.09
Uaau. Kakšna drama. Te drogice za otroke je imel sabo in cela štala. Naj pride v Ljubljano na izobraževanje.
Moderni mislec
24. 06. 2026 13.02
Zlato obdobje alpskega smučanja, ko je Miller tekmoval proti avstrijcem.
damy1972
24. 06. 2026 12.43
Fajn prijatelj...
LukaS8
24. 06. 2026 12.39
Joooj prejoj. 4g suhih gobic. Čudno, da ga niso na smrt obsodili. Medtem pa ultrabogataši plenijo milijarde, posiljujejo otroke, uničujejo vse okrog sebe... in nič. Eden je celo v beli hiši.
PIKAPOLONICA1994
24. 06. 2026 12.24
Ko taki ljudje ne vedo kaj bi sami s sabo...mislim
Žmavc
24. 06. 2026 12.03
Rabil je.
cecen
24. 06. 2026 11.59
Čakaj, čakaj; pri sebi je imel gobe iz trgovine. Če je to kupil v starcuni je bila zadeva legalna. Malo več podatkov je potrebno podati da dobimo realno sliko.
Mihelij
24. 06. 2026 13.11
Jaz razumem napisano tako: če si gobe legalno kupil v Sloveniji (oziroma Koloradu / Oregonu), še ne pomeni, da jih lahko s seboj neseš na dopust na Hrvaško (oziroma Idaho).
leviindesnikekci
24. 06. 2026 11.52
3 dni nazaj sva z drago tripala ob morju, cudovito sva se imela, smeh do solz, izzarevanje najglobjih custev, sama ljubezen. Jaz trojko, ona pa dvojko.
Hugh_Mungus
24. 06. 2026 11.42
To bi moralo bit izven ZDA ne-novica. Zaradi parih gramov droge za osebno uporabo ga obravnavajo kot kriminalca, medtem ko dejanski kriminalci sedijo v vladi, ministrstvih in drugih pomembnih pozicijah. Pa ne mali kriminalci... Pdf, korupcija, milijonske mahinacije itd, ampak na veliki zvon se obeša ščepec drog.
Vrhovni poveljnik
24. 06. 2026 12.04
Torej kot pri nas.
roten
24. 06. 2026 11.19
Verjamete
Ateist13
24. 06. 2026 11.18
Uporaba halucinogenih gob v terapevtske namene izniči potrebo po uživanju (in prodaji) sintetičnih antidepresivov. To pa zmanjšuje dobičke farmacevtskih velikanov, kar je en velik NE-NE!
televizija2000
24. 06. 2026 11.15
Hipi za vedno
osservatore
24. 06. 2026 11.12
Bode ni nič kriv, vse so krivi drugi.
dule
24. 06. 2026 11.12
Človek je zabredel, odkar se mu je zgodila družinska tragedija s hčerjo. Malo razmislite, preden pišete bedaste komentarje.
nori američani, dovoljuje se nošenje orožja, za ščepec marihuane si pa obtožen kot kriminalec.
hondica
24. 06. 2026 11.04
Ti ameri so prizadeti s temi njihovimi zakoni, a kriminala ni zato nič manj.
Actual Asparagus
24. 06. 2026 11.10
smrtna kazen na kitajskem pa je kakopak prava zadeva, kajne?
poper00
24. 06. 2026 11.33
Actual poglej koliko smrtnih in to po nedolžnem imajo Ameri.Samo v Texsasu je bilo dokazano okrog 20.
Actual Asparagus
24. 06. 2026 12.29
poper00, atako. Ker imaš vse podatke s kitajske ;) ..... strezni se, pa prenehaj jokat nad grdim zahodom.
Actual Asparagus
24. 06. 2026 12.31
poper00, za info: Kitajska na splošno velja za državo, ki na svetu izvrši največ smrtnih kazni. Ocenjuje se, da jih letno izvršijo od več tisoč do več kot 10.000. Natančnega števila pa ni mogoče zanesljivo navesti, saj kitajska vlada statistiko o smrtnih kaznih in podatke o usmrtitvah obravnava kot državno skrivnost.
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763