Zimski športi

Olimpijski prvak Peiffer končal biatlonsko kariero

Hannover, 16. 03. 2021 17.27 |

Nemški biatlonec Arnd Peiffer je še pred koncem sezone v švedskem Östersundu zaključil bogato športno pot, je sporočila Nemška smučarska zveza. Aktualni olimpijski prvak v sprintu je o koncu kariere razmišljal dlje časa, na zadnjo postajo biatlonske sezone pa ne bo odpotoval zaradi družinskih razlogov.

Peiffer (na fotografiji) je kariero sklenil z nekaj odmevnimi dosežki – poleg zmage na tekmi svetovnega pokala v Hochfilznu velja omeniti tudi njegovo zadnjo in skupno že 17. kolajno s svetovnih prvenstev, ki jo je osvojil na Pokljuki. FOTO: AP

"Odločitev ni bila lahka, ampak že dlje časa sem bil prepričan, da bo po letošnji sezoni pravšen trenutek za slovo. To zimo sem se veselil lepih uspehov in dober je občutek, da se lahko posloviš, ko si konkurenčen najboljšim," je izjavo 33-letnika iz Spodnje Saške, Arnda Peifferja, povzela nemška tiskovna agencija dpa.

Peiffer je na Pokljuki na letošnjem svetovnem prvenstvu na individualni tekmi osvojil srebro oziroma sedemnajsto kolajno na SP. Petkrat je bil svetovni prvak, dvakrat posamično, trikrat pa v različnih štafetah. Vrhunec kariere je bila zlata kolajna v sprinterski preizkušnji olimpijskih iger v Pjongčangu leta 2018.

V svetovnem pokalu je Peiffer dosegel enajst zmag. Petkrat je bil v skupnem seštevku med najboljšo peterico.