Zimski športi

Osamljeni jezdec Žan Košir v Moskvi na jubilejnih 20. stopničkah

Moskva, 30. 01. 2021 18.19 |

Slovenski deskar Žan Košir je na paralelnem slalomu v Moskvi zasedel drugo mesto. V finalu ga je le za sedem stotink sekunde premagal domačin Dimitrij Karlagačev, ki je bil najboljši že v kvalifikacijah. Za Tržičana je bila to jubilejna 20. uvrstitev na zmagovalni oder tekem svetovnega pokala in druga v letošnji sezoni. Preostali člani slovenske reprezentance še okrevajo po okužbi z novim koronavirusom in v Rusijo niso odpotovali.

Žan Košir
Žan Košir FOTO: Matavž Miha

Košir, petkratni zmagovalec tekem svetovnega pokala, je v Moskvi presenetil svoje navijače, saj je v Rusijo odpotoval praktično neposredno iz karantene zaradi okužbe z novim koronavirusom. Že pred tekmo je sicer trdil, da se odlično počuti, a da bi lahko posegel v boj za stopničke, so računali le največji optimisti.

Dobitnik treh olimpijskih kolajn je po slabši lanski sezoni spet v odlični formi, letos se je na stopničke uvrstil že na tekmi v Carezzi. V Moskvi kvalifikacije sicer niso napovedovale takega uspeha, na obeh progah je dosegel 13. čas, skupno je to pomenilo 11. mesto.

A nato je edini slovenski predstavnik v Moskvi svoje predstave samo stopnjeval. V osmini finala je imel nekaj sreče, Avstrijec Lukas Mathies proge ni izpeljal, nato pa je Slovenec premagal še Švicarja Daria Caviezla in Italijana Edwina Corattija, na koncu tretjega.

V finalu pa mu je malo zmanjkalo, da bi dosegel šesto zmago v svetovnem pokalu, zadovoljiti se je moral z 20 stopničkami v karieri in tretjimi slovenskih deskarjev v letošnji sezoni. Za malenkost je bil od njega boljši 22-letni Karlagačev, svetovni mladinski podprvak, ki doslej še ni stal na stopničkah na tekmah svetovnega pokala.

Pri dekletih zmaga za Ulbingovo
Pri dekletih je zmagala Avstrijka Daniela Ulbing, ki je bila v finalu tri stotinke sekunde hitrejša od Rusinje Sofije Nadiršine, tretja je bila Nemka Ramona Hofmeister.