Zimski športi

Hrovatova četrta na tekmi paralelnega slaloma, zmaga Vlhovi

St. Moritz, 15. 12. 2019 12.40 |

V St. Moritzu so se alpske smučarke merile za točke svetovnega pokala v paralelnem slalomu. V izločilne boje so se uvrstile vse tri Slovenke, najuspešnejša je bila Meta Hrovat, ki jo je v polfinalu premagala Petra Vlhova. Slovakinja je bila tudi končna zmagovalka, Hrovatova pa je zasedla četrto mesto.

V kvalifikacijah so bile uspešne vse tri slovenske predstavnice Meta Hrovat, Ana Bucik in Maruša Ferk. Najboljša je bila Hrovatova s petim časom in se je v šestnajstini finala pomerila s Švicarko Eleno Stoffel, Slovenka je bila hitrejša za 24 stotink sekunde. V osmini finala se je nato Hrovatova pomerila s Švedinjo Estelle Alphand in bila hitrejša za sedem stotink sekunde. Uvrstila se je v polfinale, potem ko je v četrtfinalu izločila še Norvežanko Nino Haver-Loeseth za pet stotink sekunde.

V polfinalu jo je čakala prva favoritinja tega paralelnega slaloma, Slovakinja Petra Vlhova. Bila je hitrejša za 39 stotink sekunde, Hrovatova je naredila napako, ki jo je stala boljšega zaključka. V boju za tretje mesto se je pomerila z Avstrijko Franzisko Gritsch in tesno izgubila za 12 stotink sekunde in zasedla končno četrto mesto."Seveda sem zadovoljna. Pristop je bil pravi in posledica je zelo dober rezultat. Nekaj grenkega priokusa seveda vseeno je, saj sem končala tik pod stopničkami," je za uradno spletno stran dejala Hrovatova.

V finalu sta se pomerili Vlhova in Švedinja Anna Swenn Larssonova, boljša je bila Vlhova za pičli dve stotinki sekunde. Tako je bil končni izid na stopničkah Vlkova, Swenn Larssonova in kot tretja Gritscheva.

Bucikova je po dveh vožnjah kvalifikacij zasedla 19. mesto, v izločilnih bojih je bila prva tekmica Američanka Nina O'Brien, Slovenka jo je izločila za 27 stotink sekunde. Naslednja tekmica je bila Nemka Lena Dürr in tudi tokrat je bila Bucikova hitrejša in jo je ugnala za šest stotink sekunde. V četrtfinalu pa je serijo Bucikove prekinila Švedinja Swenn Larssonova, ki je bila hitrejša za 41 stotink sekunde. Na koncu je Bucikova zasedla osmo mesto. "Vesela sem, da sem se v izločilnih bojih tokrat prebila tako daleč. Vsekakor pa bo na treningih še potrebno delati na določenih malenkostih, tako da bom naslednjič lahko še višje. Tudi jaz že nestrpno čakam tekmo v Courchevelu," je povedala Bucikova.

Ferkova je v kvalifikacijah zasedla 24. mesto in in se je v šestnajstimi finala pomerila z Nemko Christino Ackermann, slednja je bila boljša za 58 stotink sekunde.

Najboljši čas po dveh vožnjah je postavila Slovakinja Petra Vlhova. Na startu ni bilo vodilne smučarke v skupnem seštevku svetovnega pokala Američanke Mikaele Shiffrin, ki je tekmo izpustila.