Zimski športi

Pittsburgh z 'nogometnih' 1:0 boljši od Bostona

Pittsburgh, 26. 04. 2021 09.44 |

Pittsburgh je v severnoameriški hokejski ligi NHL v domači PPG Paints Areni premagal Boston z 1:0. Edini gol je v zadnji četrtini dosegel Jake Guentzel, poleg njega se je izkazal tudi vratar Tristan Jarry s 30 obrambami. Pittsburgh je po zmagi prevzel prvo mesto v skupini MassMutual East, drugouvrščeni Washington zaostaja za točko.

Mika Zibanejad
Mika Zibanejad FOTO: AP

V noči na ponedeljek so bile na sporedu še tri tekme. New York Rangers so v kultnem Madison Square Gardnu premagali Buffalo Sabres s 6:3. Blestel je 28-letni švedski napadalec Mika Zibanejad, ki je dosegel svoj tretji "hat-trick" v tej sezoni. Philadelphia je šele po kazenskih strelih strla odpor New Jerseyja in na domačem ledu slavila s 4:3. Gostujoča zasedba je v rednem delu vodila s 3:1, v zadnji tretjini pa je Claude Giroux v razmaku 22 sekund dosegel dva gola in izsilil podaljšek. V njem ni bilo odločitve, v "loteriji" pa so bili bolj zbrani domači hokejisti. Poleg Girouxa sta zadela še Sean Couturier in Kevin Hayes, za goste je edini zadetek dosegel Jesper Bratt. Tampa Bay je v podaljšku premagala Columbus s 4:3, zmagoviti gol je po vsega desetih sekundah igre dosegel Šved Victor Hedman.

V noči na torek bo na veliko sceno stopil tudi slovenski zvezdnik Anže Kopitar, njegov Los Angeles se bo v lokalnem obračunu pomeril z Anaheimom.

Pittsburgh Penguins – Boston Bruins                      1:0

Philadelphia Flyers – New Jersey Devils                 4:3 (kazenski streli)

New York Rangers – Buffalo Sabres                           6:3

Tampa Bay Lightning – Columbus Blue Jackets  4:3 (podaljšek)