Zimski športi

VIDEO: Planica ostaja športni praznik

Planica, 21. 03. 2010 13.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 2 min
Avtor
M.F. / M.J.
Komentarji
9

V štirih dneh si je svetovno prvenstvo v poletih po uradnih podatkih prirediteljev ogledalo 81.500 gledalcev, neuradne številke pa so še nekoliko višje.

Prireditelji 21. svetovnega prvenstva v smučarskih poletih v Planici si lahko podajo roke. Z organizacijo so se izkazali, nalogo opravili z odliko, za v prihodnje pa bodo morali pošteno razmisliti o prometni ureditvi. Čeprav je takšne množice, kot se zberejo v Zgornjesavski dolini zelo težko nadzirati, bo potrebno najti vsaj delno rešitev. "Za prihodnje polete v Planici smo deloma že pripravili prometni načrt, razlika pa bo predvsem pri prevažanju novinarjev na samo prizorišče tekmovanja," je za 24ur.com povedal tiskovni predstavnik OK Planica Tomi Trbovc.

V Planici so zdravniki obravnavali le tri primere. Noben pa ni bil povezan z alkoholom.

Planica nedelja
Planica nedelja FOTO: Damjan Žibert

Kakor koli že, po uradnih podatkih si je svetovno prvenstvo v štirih dneh ogledalo kar 81.500 gledalcev, kar je največ v zadnjih letih. Že dejstvo, da ne gre za finale svetovnega pokala v smučarskih poletih, ampak svetovno prvenstvo, je naredilo svoje. Sadove sta obrodili tudi promocijski novinarski konferenci v Celovcu in Vickersundu, saj je bilo ravno Norvežanov toliko kot že dolgo ne. "Planica ostaja največji slovenski športni praznik," je ob zaprtju 21. SP v poletih dejal predsednik Olimpijskega komiteja Slovenije Janez Kocijančič, zagotovo pa največji promocijski letak za dogodek ostajajo rezultati slovenskih tekmovalcev.

"Opravili smo dobro delo in prejemamo čestitke z vseh strani. Jasno, da na lovorikah ne moremo spati, saj konkurenca ne počiva. Kaj vse nameravamo izboljšati do naslednje sezone, nima smisla naštevati, lahko pa povem, da bo šlo za manjše korake, ki so interna stvar in jih zaenkrat nima smisla deliti z javnostjo," je za 24ur.com povedal generalni sekretar OK Planica in se dotaknil še obiskovalcev: "Prireditve se delajo zaradi ljudi in mi smo zelo veseli, da se jih je pod Poncami zbralo tako veliko. Vzdušje je bilo pravo, gledalci so uživali in ustrezno nagrajevali polete z glasnimi aplavzi. Kar zadeva njihovo obnašanje pa bi dejal, da mi organiziramo prireditev in nismo tu zato, da bi vzgajali gledalce."

V Planici je prvi človek na smučeh poletel 100 in 200 m, od leta 1987 pa ima Planica vseskozi svetovni rekord v svoji lasti. Za to imata veliko zaslug tudi brata, Lado in Janez Gorišek, ki sta skonstruirala letalnico. Šestinsedemdesetletni Janez Gorišek je dejal, da bodo kmalu zrasle velike letalnice tudi v drugih državah.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.

KOMENTARJI (9)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

OutlawJJ
22. 03. 2010 03.49
zakon blo sam malo bi lahko pive spustil 3€ je malo preveč saj nismo v portorožu :D
WestCoast
21. 03. 2010 23.14
Mah...kaj naj rečem...ne vem zakaj se toliko ubadajo z samim naklonom in rekord to pa rekord tisto,ko pa potem ne dovolijo tako dolgih skokov?!!!! In zdej preberem da naj bi se v Planici skakalo do 300m! Pa folk kaj vam pa je?? če še do 240m ne dovolite!!!! REKORD V PLANICI JE TRADICIJA! IN VSI SI ŽELIJO TU VIDET REKORD!
ccee
21. 03. 2010 22.48
zakon blo v planici to je res pravi slovenski praznik
User480512
21. 03. 2010 18.56
Kar se prometa tiče: sobota, v Ratečah pod malimi skakalnicami v Ledinah ostalo praznega prostora za cca 350 - 400 avtomobilov, prav tako v Podkorenu nasproti cerkve, parkirni prostor za cca. 300 vozil ostal prazen. Ves čas nam je nad glavami letal policijski helikopter z ne vem kakšnim namenom. Lahko bi koordiniral vse skupaj, po sistemu 20vozil sem, naslednjih 20 tja itd... Vem, da so se policisti na terenu trudili, vendar za samo organizacijo vsega skupaj pa en minus...
User446780
21. 03. 2010 18.18
Spet en PRAZNIK več.
am_staff
21. 03. 2010 16.17
Malo je stvari, ki nas združuje - Planica je pravgotovo ena od teh stvari.
Tonček Balonček
21. 03. 2010 14.37
Planica je konstrukt levakov, nikoli ne bomo priznali, da gre za odločitev ljudstva!
saintjozef
21. 03. 2010 14.29
POPRAVEK NASLOVA: PLANICA JE BILA, JE IN BO SLOVENSKI ŠPORTNI PRAZNIK !
User443367
21. 03. 2010 14.11
Planica je edini dogodek v Sloveniji, ki je res tisti pravi nacionalni in počutiš se kot, da bi bila cela Slovenija na kupu in držala skupaj. Več takih rabimo !!!