Zimski športi

Lanišek po novem uspehu: Ni bilo lahko, a čutil sem, da bo moj dan

Willingen, 04. 02. 2023 17.18 |

Najboljši slovenski smučarski skakalec Anže Lanišek je znova navdušil. Tokrat na posamični tekmi svetovnega pokala v nemškem Willingenu, kjer si je z odličnima skokoma priskakal izjemno drugo mesto. Zmaga je odšla na Norveško Halvorju Egnerju Granerudu, zmagovalni oder pa je s tretjim mestom dopolnil Dawid Kubacki.

Anže Lanišek je na stopničke stopil po skoraj mesecu dni, ko mu je to uspelo na zadnji tekmi novoletne turneje v Bischofshofnu. Petič je bil v tej sezoni drugi, Helvor Egner Granerud pred njim pa je bil danes za malenkost boljši.

Slavil je 21. zmago v karieri, osmo v tej sezoni in storil še en korak proti drugemu velikemu kristalnemu globusu. Prvega je osvojil v sezoni 2020/21. V skupnem seštevku te sezone ima Granerud 1416 točk, sledi pa mu Dawid Kubacki s 1264. Lanišek je prvič v karieri presegel mejo 1000 osvojenih točk, potem ko je lani sezono končal na sedmem mestu z 936. V tej sezoni jih ima na kontu že 1070 in je precej povišal prednost pred danes osmouvrščenim Avstrijcem Stefanom Kraftom (983).

Do točk je prišlo še pet slovenskih skakalcev. Drugi najboljši med varovanci glavnega trenerja Roberta Hrgote je bil Žiga Jelar (255,2) na 11. mestu. Tik za njim je končal Timi Zajc (244,3), ki je brez večjih težav nastopil po petkovem strašljivem skoku in padcu pri 161,5 m.

Anže Lanišek je znova navdušil. Na tekmi svetovnega pokala v nemškem Willingenu je namreč 26-letni Domžalčan osvojil odlično drugo mesto. FOTO: AP

Lovro Kos (233,9) je v drugi seriji pridobil deset mest in bil 19., Domen Prevc (225,8) pa jih je izgubil šest za končno 24. mesto. Žak Mogel (200,6) je bil 30. in petič v karieri osvojil točke za svetovni pokal.

"Super, že pri prvem skoku z mize sem vedel, da bo šlo. Čim več takih skokov. Za moje pojme je bil drugi celo še boljši, a so bile v zraku razmere težke. V drugem delu me ni potegnilo, kot bi si želel. Super sem odskakal, dobro smo oddelali," je dejal 26-letni Domžalčan.

"Včasih je treba narediti korak nazaj, da greš dva naprej. Ne bom rekel, da je bilo lahko, ni bilo. Mogoče sem pričakoval neko mini krizo, to danes pa je bilo za dušo. Oba skoka sta bila vrhunska in upam, da v tej smeri nadaljuje," pa je o težjem obdobju v zadnjem mesecu še dodal Lanišek.