Zimski športi

Zmagoslavje Geigerja v Lahtiju, Lanišek na repu deseterice

Lahti, 01. 03. 2020 16.20 |

Na tekmi svetovnega pokala smučarjev skakalcev v finskem Lahtiju je Nemec Karl Geiger tudi v finalni seriji potrdil vodstvo s prve. V finalu je nastopilo pet Slovencev, z desetim mestom je bil najboljši Anže Lanišek, Peter Prevc je končal na 15. mestu.

Nemec Karl Geiger je zmagovalec tekme svetovnega pokala smučarjev skakalcev v finskem Lahtiju. S skokoma 122,5 in 130 metra (266,4 točke) je prepričljivo premagal vse tekmece, najbližje je bil Avstrijec Stefan Kraft (119,5 in 126 m/260,5). Tretji je bil Avstrijec Michael Hayböck (118/125 m; 259,1), ki je bil po prvi seriji peti.

Peter Prevc
Peter Prevc FOTO: AP

Zaradi neugodnih vremenskih razmer in vetra so današnjo tekmo izpeljali brez kvalifikacij, neposredno s prvo serijo z 59 tekmovalci. V prvi seriji je bilo na vrhu skakalnice tudi sedem Slovencev, pet se jih je uvrstilo v finale.

Od peterice Slovencev v finalu je bil najboljši Anže Lanišek (119,0/124,0 m; 247,9) na desetem mestu, ki je ohranil deseto mesto iz prve serije. Peter Prevc (114,0/125,0 m; 239,0) je s 30. mesta napredoval na 15., Timi Zajc pa je zdrsnil z 19. na 24. (115,0/119,0 m; 227,6). Točke sta ujela še Domen Prevc (111,5/116,0 m; 223,3) na 26. in Žiga Jelar (114,5/118,0 m; 223,1) na 27. mestu.

Brez finala sta ostala Cene Prevc in Anže Semenič na 35. in 36. mestu.