Zimski športi

Vlhovi slalom za zlato lisico, Meta Hrovat tokrat 11.

Kranjska Gora, 16. 02. 2020 14.40 |

Slovakinja Petra Vlhova je zmagovalka slaloma za zlato lisico v Kranjski Gori. Ta je z dobro drugo vožnjo napredovala s četrtega mesta na prvo, a ji je levjo uslugo pri tem naredila vodilna s prve vožnje, Švedinja Anna Swenn Larsson, ki je ob velikanski prednosti odstopila v zadnjih metrih proge. Drugo mesto je osvojila Švicarka Wendy Holdener, tretje pa Avstrijka Katharina Truppe.

Meta Hrovat po uspešnem vikendu v Kranjski Gori

Petra Vlhova je do 14. zmage v karieri prišla s popolnim napadom v drugi vožnji, potem ko je bila po prvi četrta. Drugo mesto je osvojila po prvi vožnji Švicarka Wendy Holdener (+0,24), tretje pa Avstrijka Katharina Truppe (+0,89), ki se je na stopničke prebila iz petega mesta. Larssonova je bila tudi v drugo odlično na poti, imela več kot sekundo prednosti pred zadnjo strmino, potem pa je naredila napako, padla in končala ob progi.

V soboto na veleslalomu tretja Hrovatova je bila po prvi vožnji deseta, na koncu pa osvojila 11. mesto, tako da njena najboljša letošnja slalomska uvrstitev ostaja deseto mesto iz avstrijskega Lienza. V drugi vožnji je svojo uvrstitev pokvarila tudi druga slovenska finalistka Bucikova, ki je iz 19. zdrsnila na 21. mesto. Njena najboljše letošnja slalomska uvrstitev je sicer 18. mesto, ki ga je dosegla v avstrijskem Flachauu.

V Kranjski Gori, ki je zaradi neugodnega vremena vskočila namesto tradicionalnega kraja izvedbe zlate lisice Maribora, zaradi smrti očeta Jeffa ne nastopa najboljša v skupnem seštevku Američanka Mikaela Shiffrin. Američanka je po zmagi izgubila vodstvo v slalomskem seštevku, kjer ima zdaj Slovakinja pred zadnjimi tremi slalomi 20 točk prednosti.

Z zahtevno vitranško strmino, odstopilo je namreč 18 od 63 smučark, so se v prvi vožnji spopadle še štiri Slovenke, in sicer Maruša Ferk, Neja Dvornik, Klara Livk in Nika Murovec, a so bile prepočasne za uvrstitev med trideset najboljših.

Po prvi vožnji vodstvo Švedinje, Meta Hrovat 10.
Švedinja Anna Swenn Larsson je vodila po prvi vožnji slaloma za zlato lisico v Kranjski Gori. Drugo mesto je zasedala še ena Skandinavka, in sicer Norvežanka Nina Loeseth-Haver, tretja pa je bila Švicarka Wendy Holdener, ki si je na sobotnem veleslalomu delila tretje mesto z Meto Hrovat. Ta je po prvi vožnji slaloma z dobrima dvema sekundama zaostanka 10. Ana Bucik je po prvi vožnji držala 19. mesto.

Slovenija je bila na vitranški strmini na slalomu številčno zelo dobro zastopana, a razen Mete Hrovat in Ane Bucik so vsa ostala dekleta na zahtevnem terenu ostala brez finalne vožnje. Maruša Ferk je bila 36., Klara Livk 38., Neja Dvornik 40., Nika Murovec pa 45.

V soboto na veleslalomu tretja Hrovatova se je pogumno spopadla s prvo postavitvijo, a nekaj napak pred zadnjo prelomnico in na zadnji strmini jo je malce oddaljilo od višje uvrstitve.