Zimski športi

Po težavah Faka Slovenija deseta, zmaga Norveški

Innsbruck, 14. 12. 2025 13.22 | Posodobljeno pred 5 urami

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min

Norvežani so zmagovalci štafetne preizkušnje za svetovni pokal biatloncev v avstrijskem Hochfilznu. Razliko so Skandinavci naredili v tretji predaji, na koncu pa zanesljivo prehiteli Francijo in Švedsko. Slovenija je po težavah Jakova Faka v drugi predaji preizkušnjo sklenila na desetem mestu.

Miha Dovžan
Miha Dovžan FOTO: Profimedia

Slovenska četverica v postavi Miha Dovžan, Jakov Fak, Anton Vidmar in Lovro Planko je bila po Östersundu tudi na drugi štafeti na koncu deseta, čeprav je po polovici kazalo precej slabše. Ciljno črto je prečkala 3:25 minute za zmagovalci Norvežani. 

Dovžan je z dvema popravama solidno opravil svoj nastop. "Danes sem zadovoljen. Moral sem popraviti slab vtis iz Östersunda. Dobro sem se počutil tekaško in vedno šel čez z eno popravo," je bil vesel Dovžan, ki je Faku štafetno palico predal kot sedmi s 35 sekundami zaostanka, se je izkušenemu slovenskemu biatloncu podrlo že v streljanju leže.

Jakov Fak
Jakov Fak FOTO: Profimedia

Fak je moral namreč kar dvakrat v kazenski krog, s čimer je padel na 17. mesto. Tudi ob dodatnem strelu stoje je Vidmarju predal kot 16. z zaostankom več kot dveh minut in 20 sekund.

"Danes je bilo počutje boljše, a imam težave in ne morem teči hitreje. Največje težave pa sem imel v streljanju leže. V takšnih pogojih iti v dva kazenska kroga je katastrofa. Vse, kar sem pridobil, sem nato izgubil," je bil po tekmi v izjavi za krovno zvezo realen Fak.

Vidmar pa je dodal, da je nastopil zelo sproščen. "Dober dan, lepo vreme in dobre smuči. Mogoče dve napaki leže, kjer ne najdem pravega občutka. Sicer pa sem bil zelo sproščen. Poskusil sem dodati, kar sem lahko in sem zadovoljen," je dejal Vidmar, ki je nato z dvema popravama leže in popolnim streljanjem stoje pridobil tri mesta.

V zadnji predaji pa je Lovro Planko kljub trem popravam pridobival v teku in reprezentanci v zadnjem krogu zagotovil deseto mesto.

"Rad bi sicer videl, da bi predajo dobil v malce boljšem položaju. Težko je v ozadju loviti. Danes je bila borba na strelišču in na progi. Sam sem naredil dobro, a bi stoje moral oddelati bolje, ker sem izgubil tudi možnost za še boljša mesta," je povedal Planko.

Lovro Planko
Lovro Planko FOTO: Profimedia

V boju za zmago je do odločitve prišlo v tretji predaji, ko je veliko razliko naredil Sturla Holm Laegreid. Slednji je bil precej hitrejši v teku od Francoza Quentina Fillona Mailleta, zadnjemu članu reprezentance Vetleju Sjaastadu Christiansenu pa je pritekel 54 sekund naskoka.

Norvežani so nato zanesljivo ostali prvi in slavili še drugo štafetno zmago v sezoni. V prejšnjem tekmovalnem obdobju petkrat najboljši Francozi so tokrat končali drugi z zaostankom 43 sekund. V boju za tretje mesto pa je bila v četveroboju z ZDA, Nemčijo in Italijo najboljša Švedska s hitrim Sebastianom Samuelssonom. Na koncu je zaostala 1:06 minute.

Naslednje tekme svetovnega pokala bodo od četrtka naprej v francoskem Annecyju.

  • Igra Ena več
  • beep-boop figurica
  • dollhouse
  • Pandica gabby
  • kinetični pesek
  • hiša set dora
  • Squishy maker
  • vesoljska raketa
  • kimmon
  • otroci proti staršem
  • Resnica ali laž
  • Gasilsko vozilo smrkci
  • Paw patrol
  • avtobus
  • Žerjav rubblecrew
KOMENTARJI (0)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.