Pokljuka bo s tem obeležila tudi 20. obletnico prvih tekem za biatlonski svetovni pokal na slovenskih tleh. Tretji teden v novi tekmovalni sezoni bo gostila biatlonke in biatlonce, ki jih bo že tradicionalno prvi pozdravil švedski Östersund. Tokrat nekoliko drugače, saj se bodo biatlonci zadržali v Skandinaviji kar dva vikenda. Otvoritvena tekma bo že v nedeljo, 25. novembra, pripadla mešanim štafetam. Po dveh dneh premora pa se bodo biatlonski boji nadaljevali s posamičnimi, sprinterskimi in zasledovalnimi preizkušnjami, ki bodo na severu Evrope potekali vse do 2. decembra. V Hochfilznu se bodo biatlonci nato zaustavili le za naslednji konec tedna (od 7. do 9. decembra), pokljuški termin pa bo že teden za tem ponudil najbolj zanimive biatlonske tekme.
Poleg sprintov in zasledovanj bosta tokrat na sporedu še oba skupinska starta, imenovana tudi "biatlonska formula 1". Organizacijski odbor Pokljuka je že začel s svojim delom in nedavno je bil za njegovega predsednika imenovan minister za obrambo Aleš Hojs. "Veseli nas, da se je Pokljuka za dve leti spet zasidrala v koledarju svetovnega pokala, obenem pa se nadaljuje dobro sodelovanje z ministrstvom za obrambo in slovensko vojsko. Letos in naslednjo sezono se bomo v decembru biatlonskemu svetu pokazali v najboljši možni luči. V sodelovanju z Bledom in Bohinjem pa nameravamo pritegniti na Pokljuko tudi bistveno več tujih navijačev. Po zares odlični sezoni in osvojenem naslovu svetovnega prvaka ter srebrni kolajni mešane štafete, smo prepričani, da bodo naše tekmovalce in tekmovalke prišli bolj množično spodbujat tudi domači ljubitelji zimskih športov. Želimo si le dovolj debele snežne odeje in najboljših možnih športnih bojev v duhu 'fair playa', kar bi bila znova tudi najboljša promocija Pokljuke in biatlona med mladimi v Sloveniji," je strnil misli Peter Zupan, predsednik Zbora za biatlon pri Smučarski zvezi Slovenije.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.