Zimski športi

Repinčeva in Lampičeva še 11. in 15.

Stockholm, 30. 11. 2022 13.38 |

Slovenski biatlonki Lena Repinc in Anamarija Lampič sta uspešno nastopili tudi na zasledovalni 10-kilometrski tekmi IBU v Idre Fjallu na Švedskem. Tekmo sta končali na 11. in 15. mestu, Kaja Zorč je končala na 44. mestu.

Še drugo zaporedno zmago je dosegla Norvežanka Marte Krakstad Johansen, ki je zgrešila le enega od 20 strelov in potrdila zmago iz sprinta. Francozinja Gilonne Guigonnat je z enim kazenskim krogom zaostala 19 sekund, Nemka Marion Wiesensarter pa je zgrešila dve tarči in v sprintu tesno zaostala za Francozinjo.

Repinčeva je bila še drugič najboljša Slovenka. Začela je s četrtega izhodišča in bila po polovici tekme s strelsko ničlo v boju za stopničke. V drugi polovici nastopa pa je zbranost popustila, na vsakem postanku sta sledila dva kazenska kroga in mlada slovenska tekmovalka je zdrsnila na 11. mesto.

Priprave biatlonske reprezentance, Anamarija Lampič
Priprave biatlonske reprezentance, Anamarija Lampič FOTO: Damjan Žibert

Lampičeva, 6. po sprintu, je želela v uvodu preveč. Začela je s tremi kazenskimi krogi, nadaljevala z dvema, do konca pa po vsakem streljanju v kazenski krog zavila še enkrat. Zamujeno je sicer delno nadoknadila z najhitrejšim časom med vsemi in pristala na 15. mestu.

Najbolj pomembno je, da je Lampiča v Idre Fjallu zbrala potrebne IBU točke, da bo lahko nastopala tudi v svetovnem pokalu.