Zimski športi

Rezultati Mazejeve najboljši promocijski letak

Maribor, 16. 01. 2010 10.04 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 2 min

Letošnji uspehi specialistke za tehnične discipline Tine Maze so prirediteljem 46. Zlate lisice promocijsko najbolj pripomogli v zadnjih nekaj letih.

Prireditelji 46. Zlate lisice so tekmovanje na pohorski strmini nestrpno pričakovali že nekaj tednov, saj so letošnji dosežki Tine Maze v veleslalomu in slalomu najboljši letak za privabljanje navijačev. Pod pohorsko vzpenjačo se jih bo zagotovo zbralo lepo število, bržkone pa bo ciljni iztek pretesen že v prvem teku. Gostitelji tekmovanja so namreč iz leta v leto z nasmeškom gledali le obiskovalce drugega teka, ki je bil vselej bolje obiskan. Od slovesa zlatih lisičk (Mateje Svet, Urške Hrovat, Špele Pretnar) so namreč ljudje množično drli le na enega od dvodnevnih dogodkov, letošnji dosežki Črnjanke pa jih bodo priganjali na oba.

Žreb startnih številk je na osrednjem mariborskem trgu spremljala množica navdušencev.
Žreb startnih številk je na osrednjem mariborskem trgu spremljala množica navdušencev. FOTO: Damjan Žibert

"Bržkone bo na veleslalomu in slalomu večja gneča kot v zadnjih petih letih. Lani je bilo veliko ljudi na veleslalomu, letos jih bo toliko tudi na nedeljski tekmi," je za 24ur.com povedal Stane, ki pohorskega smučarskega vikenda ni izpustil zadnjih deset let. O tem, da bi lahko padel nov rekord obiskanosti, priča tudi gneča na mariborskih ulicah, ko je bil na sporedu žreb številk. "Gneča je neprimerno večja, saj smo imeli v petek veliko več voženj kot preteklih nekaj let. Tudi ljudje se veliko bolj veselijo tekem. Pod Pohorje jih vlečejo dobri rezultati Mazejeve in to je to," je dodal eden izmed prijaznih prevoznikov, ki tudi letos skrbi za prevoz prirediteljev in predstavnikov sedme sile na samo prizorišče. Vsaj za dva oz. tri dni pa osrednja tema v lokalih ni NK Maribor in dogajanje v klubu, ampak vsi v pogovorih favorizirajo smučarke.

Čeprav je v jutranjih urah Maribor izgledal zelo prazno, bo med in po sami veleslalomski preizkušnji bržkone na izvozih proti samem središču mesta velika gneča.

  • Vrtna garnitura Fiesta
  • Bencinska kosilnica PowerED
  • Žar na oglje Sunset
  • Letna kuhinja Too much
  • Sensum Lounge set
  • Paviljon Lucca 4x3m
  • Senčnik Toscana
  • Vrtni ležalnik Diana
  • Akumulatorska kosilnica Scheppach
  • Robotska kosilnica Worx
  • Nadstrešek Andy
  • Makita set orodij

KOMENTARJI (9)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

User446780
16. 01. 2010 20.00
Tine Maze so prirediteljem 46. Zlate lisice promocijsko najbolj pripomogli v zadnjih nekaj letih. Tega ne razumem ???
User479482
16. 01. 2010 17.14
manager se popolnoma strinjam s tabo use kjim ne gre jih neki boli al so ble bolane to je smesno.se bi bilo to vsake tolkom ampak tukaj je usak slab rezultat poskodba in to zaradi tega ker komentirajo tisti ki so enkrat tekmovali in jih poznajo in jih branijo tko pac negre
shummi
16. 01. 2010 15.35
manager ne bodi tak pameten ko nisi mislaš da je lahko smučat če si še prejšnji dan meu črevesno gripo?? bi rada tebe vidla tam gori
Sxxx
16. 01. 2010 12.30
Manager...ti si drugorazredni osebek, ker se obremenjuješ z uspehi drugih!!
User473311
16. 01. 2010 12.14
če kdo gleda veleslalom...men gre na bruhanje zaradi komentatorjev in naših smučark....vsem so zagodle poškodbe, vreme, maža....sam one niso nikol nč krive...ka so vse celo leto poškodovane al kaj? res je to, da so vse tele naše drugorazredne tekmovalke in nej nehajo že enkrat iskat izgovore u k....
User400969
16. 01. 2010 11.24
dajmo,ana kajsa !!!
User389170
16. 01. 2010 11.16
haha, Maze zadnja. Zelo konsistentne uvrstitve
Tonček Balonček
16. 01. 2010 10.38
Ta snežna kraljica pač ni specialistka za tehnične, ampak za hitre discipline! Mi smo s Tabo Tina, gremo dalje in ponesimo slavo v svet!
Boštjan Bukova Drva
16. 01. 2010 10.31
Tina Maze bo zmagala gremo stavit.LP iz Maribora kjer je že vse pripravljeno za Zlato lisico