Zimski športi

Salzburg po podaljšku do prve finalne zmage

Salzburg, 05. 04. 2022 23.41 2 min branja 0

Salzburg-Fehervar

Hokejisti Salzburga so dobili prvo finalno tekmo lige ICEHL. V današnjem uvodu v veliki finale so po podaljšku premagali Fehervar z 2:1 (1:1, 0:0, 0:0; 1:0). Moštvi v finalu igrata na štiri zmage, naslednja tekma bo v četrtek v Szekeshehervarju.

Za ogled potrebujemo tvojo privolitev za vstavljanje vsebin družbenih omrežij in tretjih ponudnikov.

Salzburg si je z uvrstitvijo v finale, kjer nima avstrijskega tekmeca, že predčasno zagotovil naslov prvaka v tej državi, devetega v zgodovini kluba. Zdaj pa bodo Salzburžani lovili še prvo zmago v tem tekmovanju, ki se je nekoč imenovalo liga Ebel, po letu 2016. Če bodo na koncu uspešni, bodo v razširjenem avstrijskem prvenstvu, ki v tej obliki poteka od leta 2000, slavili sedmič.

Za madžarsko zasedbo pa je letošnji finale največji dosežek v tem mednarodnem tekmovanju doslej. Sploh prvič so se hokejisti iz Szekesfehervarja uvrstili že v polfinale, pa tudi finalna serija bo zanje seveda prva.

Na poti do zadnje stopničke so Madžari najprej gladko s 4:0 v zmagah izločili južnotirolski Pustertal, v polfinalu pa so imeli tudi malo dela z Beljačani, izid je bil 4:1 v zmagah. Beljaški VSV je pred tem v četrtfinalu s 4:3 v zmagah izločil edinega slovenskega predstavnika v tekmovanju, SŽ Olimpijo.

Ekipa s Solnograškega, ki je redni del končala na prvem mestu, pa je do finala prav tako prišla zlahka, z dvema "metlama" oziroma uspehoma s 4:0 v zmagah. Najprej je v četrtfinalu padel češki Znojmo, v polfinalu pa nato še dunajski Vienna capitals.

Danes sta gola v rednem delu padla že do desete minute, o zmagovalcu pa je nato odločil podaljšek, strelec odločilnega gola je bil Danjo Leonhardt v 85. minuti.

Finalni niz se bo nadaljeval čez dva dni na Madžarskem, naslednja tekma v Salzburgu bo 9. aprila, Fehervar bo gostitelj še 11. aprila. Če do takrat še ne bo odločitve, pa bodo tekme še 13., 16. in 18. aprila.

  • FLJ 1
  • FLJ 2
  • FLJ 3
  • FLJ 4
  • FLJ 5
  • FLJ 6
  • FLJ 7
  • FLJ 8
  • FLJ 9
  • FLJ 10
  • fLJ 11
  • FLJ 12
  • FLJ 13
  • FLJ 14
  • FLJ 15
  • FLJ 16
  • FLJ 17
  • FLJ 18
  • FLJ 19
  • FLJ 20
  • FLJ 21
  • FLJ 22
  • FLJ 23
KOMENTARJI0

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1725