Zimski športi

Schlierenzauer izpadel iz avstrijske reprezentance

Innsbruck, 11. 05. 2021 17.55 |

Rekorder po številu zmag v svetovnem pokalu v smučarskih skokov, Gregor Schlierenzauer, ni več član avstrijskih skakalnih reprezentanc, poroča tamkajšnja tiskovna agencija Apa. 31-letnika Avstrijska smučarska zveza ni uvrstila v eno od treh ekip za priprave na poletno ter nato zimsko, olimpijsko sezono.

Gregor Schlierenzauer je v zadnjih sezonah zavoljo poškodb občutno padel v formi. FOTO: AP

V torek je zveza objavila sezname reprezentanc A, B in C, na njih pa ni 53-kratnega zmagovalca tekem za svetovni pokal. Tirolec v lanski sezoni ni navdušil, osvojil je le osem točk v skupnem seštevku, posledično pa ni bil izbran za svetovno prvenstvo v nordijskih disciplinah v nemškem Oberstdorfu.

Zadnjo zmago v svetovnem pokalu je Gregor Schlierenzauer slavil v sezoni 2014/15 v norveškem Lillehammerju, v kasnejših letih pa je imel šestkratni svetovni prvak številne težave s poškodbami ter iskanjem motivacije. Na olimpijskih igrah je štirikrat osvojil kolajno, zlat je bil z reprezentanco na igrah v kanadskem Vancouvru pred dobrimi enajstimi leti.