Shiffrinova v Courchevelu do 67. zmage v karieri, Robnikova 16.

Courchevel, 14. 12. 2020 14.26 |

STA, A.V.
7

Ameriška alpska smučarka Mikaela Shiffrin je zmagovalka ženskega veleslaloma za svetovni pokal v francoskem Courchevelu. V Franciji je dosegla že 67. zmago v karieri in še zmanjšala zaostanek za najboljšima vseh časov, Švedom Ingemarjem Stenmarkom, ki je zbral 86 zmag, in rojakinjo Lindsey Vonn, ki se je na najvišjo stopničko povzpela 82-krat.

Tokrat se je Mikaeli Shiffrin v Franciji široko nasmehnila tudi sreča. Italijanka Marta Bassino, druga po prvi vožnji, po dobrem zgornjem delu druge vožnje ni končala, njena rojakinja Federica Brignone pa je v strmem srednjem delu padla in za Shiffrinovo na drugem mestu na koncu zaostala za 82 stotink sekunde. Tretja je bila Francozinja Tessa Worley, ki je zaostala za 1,09 minute.

Po pričakovanjih je najboljšo slovensko uvrstitev dosegla Tina Robnik in se z zaostankom 3,58 sekunde uvrstila na 16. mesto. Dobro formo je napovedala že v prvi vožnji, ko je bila po manjših težavah v srednjem delu 16., v drugi vožnji pa je osvojeno mesto obdržala.

Tina Robnik je s 16. mestom na veleslalomu za svetovni pokal v francoskem Courchevelu napovedala dvig forme. FOTO: AP

Na dobri poti k vidnejšemu dosežku je bila tudi Ana Bucik. Na vmesnih časih druge vožnje se ji je obetalo, da bo krepko prevzela vodstvo in izboljšala 21. mesto iz prvega nastopa, vendar je v spodnjem delu, na mestu, kjer je odstopila Bassinova, napravila veliko napako, se tako rekoč ustavila in zasedla 22. mesto.

Američanka, za katero je težko leto po tragični smrti očeta Jeffa, je vpisala svojo še 12. zmago na veleslalomih v svetovnem pokalu. In je druga najboljša ameriška veleslalomistka v zgodovini. Pred njo je le "gospod veleslalom" Ted Ligety (24). Shiffrinova je s 43 zmagami daleč najboljša slalomistka v zgodovini svetovnega pokala v ženski in moški konkurenci.

"Po zelo slabi vožnji v soboto sem morala kar dobro 'razpucati glavo', se lotiti zadev čisto drugače in mislim, da mi je dobro uspelo, da sem se dobro pripravila, da sem ene dele odpeljala že na želeni ravni in sem naredila korak naprej," je iz Courchevela sporočila Robnikova.

Ana Bucik
Ana Bucik FOTO: AP

"Danes je bila težka tekma, malce drugačna kot v soboto. Ponoči so teren na novo pripravljali z vodo, tako, da je bilo precej trdo, sploh v prvi vožnji. V njej nisem uspela ujeti pravih občutkov, v drugo sem pa res hotela napasti in v bistvu pridobiti nekaj časa nazaj. Mislim, da mi je kar dobro uspelo do tiste zadnje napake, ampak nič, napake se zgodijo in upam, da se naslednjič ne bodo več. Gremo naprej, sedaj sledi nekaj slalomskega treninga in potem priprava na Semmering," pa je dejala Bucikova.