Zimski športi

Ema Klinec tretja, še dve Slovenki med šesterico

Premanon, 15. 12. 2018 12.33 |

V francoskem Premanonu je bila na sporedu tekma svetovnega pokala v smučarskih skokih za ženske. Izkazale so se slovenske reprezentantke, ki so dosegle zelo dober posamični in tudi moštveni uspeh. Tri so se uvrstile med vodilno šesterico, najboljša je bila Ema Klinec na tretjem mestu. Zmagala je Nemka Katharina Althaus.

Na tekmi ženskega svetovnega pokala v smučarskih skokih je po prvi seriji vodila Japonka Sara Takanaši pred Nemko Katharino Althaus in Rusinjo Lidiio Jakovlevo. Najboljše uvrščene Slovenke so bile tik za njimi, Ema Klinec na četrtem, Nika Križnar na petem in Urša Bogataj na šestem mestu.

V finalu najboljše tirdeseterice se je izkazala Ema Klinec (247,5 točke), ki je z daljavo 88,5 metra prevzela vodstvo in do konca sta jo prehiteli le zmagovalka Althausova (260 točk), ki je skočila kar 94,5 metra, in drugouvrščena Takanašijeva (250,7 točke). Križnarjeva je zasedla peto, Bogatajeva pa šesto mesto.

Špela Rogelj je zasedla 12. mesto, Jerneja Brecl pa se ni uvrstila v finale (34 mesto).