Zimski športi

Pinturault do domače zmage, Hadalin do točk

Val d'Isere, 15. 12. 2019 09.58 |

Francoski alpski smučar Alexis Pinturault je zmagovalec slaloma za svetovni pokal v domačem Val d'Iseru. Edini slovenski finalist Štefan Hadalin je v finalu nekaj mest izgubil in iz 16. mesta nazadoval na 22.

Štefan Hadalin
Štefan Hadalin FOTO: Damjan Žibert

Francoz Alexis Pinturault si je izboril najboljši izhodiščni položaj pred drugo slalomsko vožnjo za svetovni pokal v Val d'Iseru in nato prednost tudi ubranil. Na drugo mesto se je po prvi vožnji se je s startno številko 40 prebil Američan Luke Winters (+0,59), tretji pa je bil Švicar Ramon Zenhäusern (+0,72). V prvi vožnji je nastopil tudi Žan Kranjec, ki pa je po drugem merjenju vmesnega časa naredil napako in tekmo končal ob progi.

Pinturault je prišel do 25. zmage v karieri in tretje slalomske. Drugo mesto je osvojil Šved Andre Myhrer, tretje pa Italijan Stefano Gross. Slovenec Štefan Hadalin (+1,73) je po prvi vožnji zasedel 16. mesto, na koncu je bil 22. Kranjec je na prvi progi odstopil po drugem merjenju vmesnega časa.

1. Alexis Pinturault (Fra)           1:47,91        52,85 55,06
 2. Andre Myhrer (Šve)                1:49,35 +01,44 53,73 55,62
 3. Stefano Gross (Ita)               1:49,38 +01,47 53,99 55,39
 4. Henrik Kristoffersen (Nor)        1:49,39 +01,48 55,67 53,72
 5. Michael Matt (Avt)                1:49,64 +01,73 53,78 55,86
 6. Kristoffer Jakobsen (Šve)         1:49,66 +01,75 54,18 55,48
 7. Loic Meillard (Švi)               1:49,76 +01,85 54,19 55,57
 8. Victor Muffat-Jeandet (Fra)       1:50,12 +02,21 54,37 55,75