Špela Rogelj v Frenštatu tik za zmagovalnim odrom

Liberec, 17. 08. 2018 20.00 |

STA, M.G.
1

Slovenske smučarske skakalke so dobro nastopile na tekmi poletne velike nagrade v češkem Frenštatu, tako Špela Rogelj kot Ema Klinec sta se zvrstili tik za zmagovalnim odrom na četrto oziroma peto mesto. Na stopničkah so končale vse tri dobitnice kolajn na letošnjih zimskih olimpijskih igrah v Pyeongchangu; tokrat je bila najboljša Sara Takanashi.

Špela Rogelj
Špela Rogelj FOTO: Damjan Žibert

Na vrhu so na 106-metrski skakalnici končale najboljše skakalke letošnjih zimskih olimpijskih iger, tik za njimi pa sta se zvrstili Rogljeva in Klinčeva. Japonska skakalka Takanashijeva, sicer bronasta z OI v Južni Koreji, je slavila zmago z 245,3 točke, druga je bila olimpijska prvakinja Norvežanka Maren Lundby (243,6), tretja pa srebrna iz Pyeongchanga, Nemka Katharina Althaus (232,8).

Rogljeva je zbrala 227 točk, Klinčeva pa 225,4 točke. Poleg njiju so se med dobitnice točk uvrstile še Urša Bogataj z 11. mestom, Jerneja Brecl z 18., Nika Križnar z 20. in Katra Komar s 23. mestom.