Zimski športi

Svetina Jeseničanom priigral zmago po podaljšku

, 04. 12. 2021 19.28 |

Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v Alpski ligi po podaljšku premagali Kitzbühel s 3:2 (1:2, 0:0, 1:0; 1:0).

Po najvišji zmagi v sezoni v četrtek proti Val Gardeni (10:1) so tokrat Jeseničani slabo krenili v dvoboj. Kitzbühel je povedel že po 59 sekundah, ko je bil natančen Patrik Kittinger.

Vodilno moštvo Alpske lige je izenačilo šest minut kasneje, ko je zadel Sašo Rajsar, toda Avstrijci so se znova znašli v vodstvu v 17. minuti po golu Ralfsa Jevdokimovsa.

Sij Acroni Jesenice
Sij Acroni Jesenice FOTO: Damjan Žibert

V drugi tretjini zadetkov ni bilo, v tretji pa je v 54. minuti izid spet poravnal Erik Svetina. Sledil je podaljšek, v katerem pa je prav Svetina v tretji minuti domačim, ki ostajajo v zanesljivem vodstvu v tem tekmovanju, priigral zmago.

Prihodnjo soboto bodo Jeseničani odigrali naslednjo tekmo v Alpski ligi, v domači dvorani bo tekmec Lustenau.