Zimski športi

Dvojno nemško slavje v Čajkovskem, Nika Križnar do 6. mesta

Čajkovski, 23. 03. 2019 15.22 |

S predzadnjo posamično tekmo v sezoni so v ruskem Čajkovskem opravile tudi smučarke skakalke. Najboljša posameznica te sezone, Norvežanka Maren Lundby, je bila tokrat daleč od najvišje stopničke, dvojno zmago Nemčiji pa sta priskakali Juliane Seyfarth in Katharina Althaus, tretja je bila Japonka Sara Takanaši. Od Slovenk se je najvišje uvrstila Nika Križnar, ki je bila šesta.

Nika Križnar
Nika Križnar FOTO: Damjan Žibert

Nemka Juliane Seyfarth (219,0 točke) je zmagovalka tekme svetovnega pokala v smučarskih skokih na finalu sezone v Čajkovskem. Nemški uspeh je na drugem mestu dopolnila Katharina Althaus (213,0), tretja je bila Japonka Sara Takanaši (212,9). Točke je osvojilo pet Slovenk. Najuspešnejši sta bili Nika Križnar na šestem in Urša Bogataj na osmem mestu. Najboljše tri so bile najboljše tudi v prvi seriji. S to razliko, da je bila Seyfarthova po prvi seriji uvrščena za Althausovo. V finalu pa je z daljavo dneva (97 metrov) vpisala svojo četrto zmago v svetovnem pokalu.

V prvi deseterici sta končali dve Slovenki, Nika Križnar (202,8) na šestem in Urša Bogataj na osmem mestu (201,0), Špela Rogelj je bila 15. (183,7), Jerneja Brecl 22. (160,0), Maja Vtič pa je slovenske nastope sklenila na 28. mestu (151,2). Sezona svetovnega pokala v ženskih skokih se bo sklenila v nedeljo s finalno tekmo najboljše trideseterice.