Neja Dvornik po prvi vožnji 21., na koncu tik pod odrom za zmagovalke

Salzburg, 16. 03. 2024 14.21 |

A.M., M.J.
22

Anna Swenn-Larsson je postavila najboljši čas prve vožnje zadnjega ženskega slaloma sezone svetovnega pokala v alpskem smučanju, Neja Dvornik pa je po prvi vožnji zasedala 21. mesto. V drugi vožnji je 23-letnica pridobila 17 mest, na koncu pa za tretjim mestom zaostala za štiri stotinke. Slavila je Mikaela Shiffrin.

Neja Dvornik
Neja Dvornik FOTO: AP

Andreja Slokar in Neja Dvornik sta na prvi vožnji prevozili progo od starta do cilja. Za vodilno Anno Swenn-Larsson je Slokar zaostajala 2,70 sekunde, Dvornik, ki se je prvič uvrstila na finalno tekmo sezone, pa 2,98 sekunde.

Po izjemni drugi vožnji je bila Dvornik dolgo v vodstvu, Slokar pa je zaradi napake odstopila. 23-letno Slovenko je prehitela Mina Fuerst Holtmann, nato pa je bila Dvornik vse do nastopa Mikaele Shiffrin na drugem mestu. Američanka je po dobri vožnji prevzela vodstvo, za njo pa se je kot zadnja na progo podala Swenn-Larsson in za štiri stotinke prehitela Dvornik.