Zimski športi

Takanašijeva zmagovalka Ljubna, Križnarjeva tik pod stopničkami

Ljubno, 10. 02. 2019 16.00 |

Japonka Sara Takanaši, vodilna že po prvi seriji tretje tekme svetovnega pokala v smučarskih skokih na Ljubnem ob Savinji, si je tudi v finalu zagotovila zmago. Na drugem mestu je pristala Norvežanka Maren Lundby, na tretjem Nemka Juliane Seyfarth. Slovenska skakalka Nika Križnar je zasedla četrto mesto.

Organizatorjem je na tekmi svetovnega pokala v smučarskih skokih na Ljubnem ob Savinji močno ponagajal veter. Tako so morali sprva odpovedati kvalifikacije, tekmo pa so ob zamudi in številnih prekinitvah le uspeli izpeljati do konca.

Nika Križnar
Nika Križnar FOTO: Damjan Žibert

S skokom v finalni seriji je svojo zmago še potrdila Sara Takanaši (223,9 točke), ki je za dobri dve točki premagala najboljšo skakalko te zime, Norvežanko Maren Lundby (221,8).  Slovenska skakalka Nika Križnar (215,9), ki je bila po prvi seriji peta, se je uvrstila na četrto mesto, pred njo je tretje mesto zasedla Nemka Juliane Seyfarth (216,8).

Poleg Križnarjeve so v finalni seriji nastopile tudi petkova junakinja Urša Bogataj (200,8 točke), ki je pristala na devetem mestu, Jerneja Brecl (192,5) je bila štirinajsta, Katra Komar (178,3) pa je skočila na 21. mesto. Zunaj trideseterice sta od Slovenk končali Maja Vtič na 32. ter Špela Rogelj na 37. mestu.