Zimski športi

Tampa hiti proti finalu

Toronto, 14. 09. 2020 07.36 |

V končnici severnoameriške hokejske lige NHL v koronskem mehurčku v Edmontonu v Kanadi so ostala štiri moštva. V finalu Vzhoda je Tampa Bay Lightning s 4:1 premagala New York Islanders. Hokejisti s Floride so v seriji na štiri zmage povedli s 3:1. V polfinalu zahodne konference Dallas Stars vodijo s 3:1 proti Vegas Golden Knights.

Andrej Vasilevskij
Andrej Vasilevskij FOTO: AP

Najboljša ekipa Vzhoda se bo v velikem finalu NHL za Stanleyjev pokal pomerila z najboljšo ekipo Zahoda. O letošnjem lastniku prestižne lovorike bo prav tako odločil finalni obračun na štiri zmage. Po prvi tretjini brez zadetkov so otočani povedli v 32. minuti z zadetkom Brocka Nelsona. To je bil tudi edini zadetek za New York Islanders na četrti tekmi finala vzhodne konference. Vodstvo otočanov je bilo sila kratko. Že 15 sekund kasneje je Blake Coleman zadel za izenačenje. V isti minuti, v razmaku 12 sekund, pa je nato za vodstvo z 2:1 povišal Ondrej Palat. V zadnji tretjini sta delo dokončala še Brayden Point in Patrick Maroon. Vratar Tampe Andrej Vasilevskij ni pokazal nobenega usmiljenja do nasprotne ekipe. S 26 obrambami je povsem onemogočil napad New Yorka. "Odigrali smo popolno tekmo. Tekmeci so pritiskali, a nam je uspelo za njihovo obrambo potisniti veliko ploščkov in naši napadalci so odigrali prave igre," je povedal napadalec strel Coleman.

Peta tekma konferenčnega finala bo v noči s torka na sredo.